jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۹۹۲۳   ۱۹ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۴:۴۲

آمار ارائه شده از سوی دو پایگاه داده های اطلاعات درباره فوتی های کرونا تفاوت چشمگیری با یکدیگر دارد.

به گزارش جام جم آنلاین ، سایت رویترز گزارش می دهد که تا امروز پنج شنبه هشتم آوریل 3 میلیون و 15 هزار و 818 نفر در سراسر جهان به دلیل ابتلا به کرونا در این مدت بیش از یک سال جان باخته اند این در حالی است که سایت ورلدومتر تعداد فوتی ها را 2 میلیون و 902 هزار و 63 نفر تخمین می زند یعنی یک تفاوت بیش از 100 هزار نفری در آمار ارائه شده از سوی هر دو پایگاه خبری.

همچنین شمار مبتلایان کلی از سوی ورلدومتر 133 میلیون و 733 هزار و 654 نفر ذکر شده و رویترز نیز آمار 132 میلیون و 600 هزار نفری را ارائه می کند.

روز گذشته 11 هزار و 896 نفر از مبتلایان جان خود را در سراسر جهان از دست داده اند که بیشترین تعداد فوتی مربوط به کشور برزیل است. برزیلی روز گذشته 2 هزار و 757 قربانی داشتند.

بیشترین تست های مثبت اعلام شده هم مربوط به کشور هند بود. روز گذشته 93 هزار و 207 بیمار کرونایی دیگر به آمار قبلی اضافه شدند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش