دادگستری البرز

طرح پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن تدوین شد

طرح پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز تدوین و منتشر شد.
کد خبر: ۱۳۰۹۹۰۱

به گزارش جام جم آنلاین البرز؛ جعفر داراب خانی معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز اظهار کرد: با توجه به ضرورت برنامه ریزی و اقدام برای کنترل و کاهش جرایم به ویژه جرم سرقت، انجام طرح تحقیقاتی پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن در دستور کار این معاونت قرار گرفت.
وی افزود: در گام نخست با دعوت از نمایندگان ارشد دستگاه های مربوطه و تبادل اطلاعات، وضعیت استان البرز در بروز و ظهور جرم سرقت تحلیل و بررسی شد و سپس آمار و اطلاعات مربوط به این جرم، تجمیع و آنالیز گردید.


دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز گفت: طرح فوق شامل بیان مسأله، آسیب شناسی پدیده سرقت خودرو و وسایل داخلی آن و تقسیم وظایف دستگاه های اجرایی، انتظامی، نظامی و امنیتی و مراجع خدمات رسان برای پیشگیری از این جرم است.
وی افزود: با دستور رئیس کل دادگستری استان البرز، طرح موصوف در اختیار مدیران دستگاه های ذیربط برای بهره برداری و اجرا قرار گرفته که نتایج اجرای آن متعاقباً اعلام می شود.
این مقام قضایی خاطرنشان کرد: سرقت خودرو، لوازم و محتويات داخل خودرو، از جرایم عليه اموال است كه در مقايسه با ساير سرقت ها، داراي فراواني زيادي بوده و نرخ بالاي وقوع اين جرم، احساس امنيت شهروندان را كاهش مي دهد که اجرای طرح "پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن"، تا حصول نتیجه قطعی و نهایی، با جدّیت توسط این معاونت پیگیری می شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها