jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۹۸۴۵   ۱۹ فروردين ۱۴۰۰  |  ۰۳:۰۶

توصیه‌ های ایمنی «آقای پلیس»

گول کلاهبرداران تلفنی را نخورید!

رئیس پلیس آگاهی پایتخت، شگرد کلاهبرداران تلفنی و راه‌های پیشگیری از گرفتار شدن در دام شیادان را تشریح کرد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، سردار علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی پایتخت در گفتگو با فارس به موضوع کلاهبرداری کارت به کارت اشاره و اظهار داشت:در چند سال اخیر جرمی در سطح کشور به صورت حرفه ای و شبکه ای تحت عنوان کلاهبرداری تلفنی یا همان کارت ‌به کارت رواج پیدا کرده است‌.‌

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: در این روش کلاهبرداران با استفاده از گوشی تلفن همراه اقدام به برقراری تماس با شهروندان کرده و به بهانه‌های مختلف مثل برنده شدن سفر زیارتی در قرعه‌کشی همراه اول، برنامه رادیویی و... افراد را مجاب به حضور در پای خودپرداز کرده و با القاء اعداد و ارقام، اقدام به انتقال وجوه آنها به حساب های در اختیار خود می کنند.

وی گفت:حتی با مواردی مواجه بودیم که با در اختیار گرفتن رمز دوم حساب وجوه شکات را از حسابشان برداشت کردند.

سردار لطفی با بیان اینکه در راستای پیشگیری از وقوع این جرم اقدامات متعددی انجام شد، افزود: از جمله تعدادی از بانک ها اقدام به درج مطالبی در صفحه مانیتور دستگاه خودپرداز کردند، همچنین‌ ‌اطلاع‌رسانی‌ در جراید و رسانه های گروهی منجر به کاهش وقوع این جرم شد اما علیرغم اطلاع رسانی انجام شده متاسفانه هنوز آمار وقوع بسیار زیاد بوده و تعداد زیادی از هموطنان گرفتار حیله کلاهبرداران می شوند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد:با تحلیل علت وقوع جرم و مصاحبه با مالباختگان متوجه شدیم که این افراد به علت عدم اطلاع دقیق، قربانی شیادان شده اند.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین نکته کلیدی‌ که‌ همه افراد باید بدانند این است که جهت دریافت جایزه نیازی به مراجعه به دستگاه خودپرداز نیست!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر