jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۹۷۶۰   ۱۸ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۱:۵۸

انتشار یک فیلم درباره توصیه جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا، باعث ایجاد جنجال تازه در شبکه‌های مجازی در خصوص سلامت ذهنی بایدنِ ۷۸ ساله شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، در حالی که از زمان ورود جو بایدن به کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ برخی رسانه‌ها و روان‌پزشکان غربی درباره وضع جسمی و عقلی او هشدار داده‌اند، انتشار یک فیلم تازه در فضای مجازی از رئیس‌جمهور آمریکا خبرساز شده است.

جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا به یک مرکز واکسیناسیون در شهر الکساندریا ایالت ویرجینیا رفت تا از نزدیک در جریان روند واکسن زنی برای مقابله با ویروس کرونا قرار بگیرد.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن در بخشی از برنامه بازدید خود از این مرکز برای پرسنل و کارکنان این کلینیک درمانی سخنرانی کوتاهی انجام داد و به آنها و مردم آمریکا برای مقابله با کرونا توصیه‌هایی مطرح کرد.

در بخشی از این سخنرانی که در فضای مجازی خبرساز شده است، رئیس‌جمهور آمریکا در حال انجام توصیه‌های کرونایی، به یکی از کادر درمانی بسیار بیش از حد نزدیک می‌شود و می‌گوید: «ماسک بزنید، دستانتان را بشویید و فاصله اجتماعی را رعایت کنید».
 
تعداد بازدید : 110
 
بایدن بعد از گفتن این جمله متوجه می‌شود که بیش از اندازه به این کادر درمانی نزدیک شده و توصیه حفظ فاصله اجتماعی با دیگران برای مقابله با همه گیری کرونا را رعایت نمی‌کند. او خطاب به این کادر درمانی می‌گوید: «من (حالا) این کار(رعایت فاصله اجتماعی) را انجام نمی‌دهم».

جنجالی بر سر این اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در فضای مجازی در شرایطی صورت گرفته که در هفته‌های گذشته انتشار یک فیلم دیگر باعث تشدید گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت سلامت جسمی او شده بود. بایدن ۷۸ ساله نوزدهم مارس (۲۹ اسفند) هنگام بالا رفتن از هواپیمای «شماره یک» (هواپیمای رئیس‌جمهور آمریکا) لغزید و سه بار زمین خورد.

جنجال‌ها درباره سلامت جسمی و ذهنی رئیس‌جمهور آمریکا چیز تازه‌ای نیست و از زمان ورود او به کارزار انتخابات ریاست جمهوری این کشور سابقه داشته است.

دوم اردیبهشت سال گذشته، همزمان با تشدید حملات لفظی «دونالد ترامپ» به بایدن و تردید‌ها درباره توانایی‌های جسمی و ذهنی او برای انجام وظایف ریاست جمهوری آمریکا، یک روانپزشک نروژی هشدار  داد که بایدن احتمالا از زوال عقل رنج می‌برد.

به گفته «فِرِد هِگِن» مدیر کلینیک روانپزشکی بیمارستان لاویسنبرگ در پایتخت نروژ، آنچه که از ابتدای آغاز کارزار انتخاباتی بایدن به شکل سریال اشتباهات کوچک شامل فراموشی، بدگویی، گیجی، گاف و پرخاشگری نمایان شده بود، با یک سرعت بسیار زیاد اوضاع بدتر شده است.
 
تعداد بازدید : 51

وی با بررسی رفتارها و اظهارات بایدن اعلام کرد که اختلال‌های شناختی‌اش نشان می‌دهد که بایدن احتمالا از زوال عقلی رنج می‌برد .
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

راه مقاومت ادامه دارد

راه مقاومت ادامه دارد

عروج ملکوتی سردار محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، همه محبان و طرفداران جبهه مقاومت را مغموم کرده است.

صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر