در گفتگو با مدیرکل زندان‌های استان سمنان مطرح شد؛

آزادی 40 زندانی جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه در 6 ماهه اول 1401

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان خبر داد:

احتمال کناره‌گیری مدیریت شهری سمنان از مرمت کاروانسرای عباسی

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان گفت: مجموعه مدیریت شهری سمنان درصورت وجود اختلاف، ناهماهنگی و بهانه‌جویی های دستگاه‌های مختلف، از مرمت کاروانسرای شاه‌عباسی مرکز شهر صرف نظر می‌کند و به آن نیازی ندارد.
کد خبر: ۱۳۰۹۴۶۱

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان گفت: مجموعه مدیریت شهری سمنان درصورت وجود اختلاف، ناهماهنگی و بهانه‌جویی های دستگاه‌های مختلف، از مرمت کاروانسرای شاه‌عباسی مرکز شهر صرف نظر می‌کند و به آن نیازی ندارد.

 

به گزارش جام جم آنلاین از سمنان، سید مسعود سیادتی در نخستین نشست رسمی شورای اسلامی شهر سمنان در سال ۱۴۰۰ و سیصد و سی و پنجمین نشست این شورا ابراز داشت:  هدف شهرداری سمنان اجابت آرزوی ۴۰ ساله مردم شهر است و به تعهدات خود در این مسیر عمل کرد اما برخی دستگاه‌ها با بهانه‌های مختلف مانع اجرای این طرح می‌شوند.

وی افزود: هر دستگاهی که مایل است می‌تواند اجرای این طرح را بر عهده بگیرد و شهرداری به ساختمان کاروانسرا، اداره کل زندان‌ها و دادگاه انقلاب نیازی ندارد.

رئیس شورای اسلامی شهر سمنان با بیان اینکه  هدف از اجرای این طرح ایجاد گذر فرهنگی با استفاده از منابع موجود درون شهری بود گفت: ایجاد گذر فرهنگی فقط وظیفه شهرداری نیست.

شهردار سمنان نیز در این نشست گفت: لازم است طی مکاتبه یا دیدار با رئیس قوه قضاییه، جزئیات دلیل تاخیر در این طرح و اجرای دستور به اطلاع وی رسانده شود و نماینده مردم شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه همکاری کند.

سید محمد ناظم‌رضوی بیان کرد: اجرای این طرح با دستور مستقیم رئیس قوه قضاییه بود اما دستگاه‌های اجرایی استان سمنان مسیر مناسبی را طی نکردند.

وی افزود: شهرداری سمنان با رغبت داوطلب اجرای این طرح شد نه از سر تکلیف و موضع ما با هدف حجت‌الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی همسو است.

بنای تاریخی کاروانسرای شاه عباسی در مرکزی‌ترین نقطه مرکز استان سمنان، با حمایت مردم شهر و رئیس قوه قضاییه، دوم بهمن ماه سال گذشته حکم آزادی خود را گرفت.

کاروانسرای شاه‌عباسی سمنان در گذشته یکی از املاک سازمان زندان‌های کشور بود که تا حدود ۶ ماه قبل به عنوان زندان سمنان استفاده می‌شد و آزادسازی آن از مطالبات ویژه مردم سمنان به شمار می رفت. اکنون زندان سمنان به خارج از شهر منتقل شد و در دومین روز از بهمن ٩٩، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه در سفر به استان سمنان حکم آزادی این کاروانسرا و واگذاری بهره‌برداری آن به شهرداری سمنان را صادر کرد.

استاندار سمنان اسفند گذشته با تاکید بر تسریع در روند مرمت و تغییر کاربری کاروانسرای عباسی این شهر گفته بود که اجرای این طرح مغایرتی با قانون ندارد و اجرای قانون نباید سبب تاخیر در اجرای مطالبات مردم درباره این بنای تاریخی شود.

علیرضا آشناگر در نشست بررسی وضعیت کاروانسرای شاه‌ عباسی سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری با بیان اینکه انتقال مالکیت کاوانسرا در تفاهم‌نامه شهرداری و اداره کل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان وجود ندارد ابراز داشت: سپردن یک بنای تاریخی به شهرداری به منظور بهره‌برداری، به معنای انتقال مالکیت نیست و مغایرتی با قانون ندارد.

وی افزود: آزاد شدن این اثر تاریخی از مطالبات مردمی است و اجرای قانون نباید سبب تاخیر در اجرای مطالبات مردمی ‌شود.

استاندار سمنان گفت: ساختمان اداره کل زندان‌ها بنایی خراب و خطرناک است و برای جان شهروندان خطر دارد، شهرداری بر اساس قانون می‌تواند به استناد رفع خطر این ساختمان را تخریب کند.

آشناگر گفت: هرچه سریع تر ساختمان فعلی اداره کل زندان ها و دادگاه انقلاب تخلیه شود و در اختیار شهرداری قرار بگیرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها