jamejamonline
هرمزگان عمومی کد خبر: ۱۳۰۸۶۳۱   ۰۵ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۶:۳۵

علی رغم توصیه های مسوولان استان هرمزگان به هموطنان  برای موکول کردن سفر خود به هرمزگان با توجه به وضعیت  کرونا  در کشور ،همچنان شاهد ورود مسافران ان هم به صورت گسترده به این استان و شهر بندرعباس هستیم.

title

به گزارش جام جم آنلاین هرمزگان، علی رغم توصیه های مسوولان استان هرمزگان به هموطنان  برای موکول کردن سفر خود به هرمزگان با توجه به وضعیت  کرونا  در کشور، همچنان شاهد ورود مسافران ان هم به صورت گسترده به این استان و شهر بندرعباس هستیم.

مسافران این روزها بدون توجه به محدودیت های سفر وشیوع ویروس کرونا راهی  هرمزگان و جزایر این استان هستند.

بندرعباس به عنوان مرکز استان هرمزگان ،مثل همیشه یکی از شهرهای مقصد سفرنوروزی گردشگران است ومسافران برای استفاده از دریا وتفریحات دریایی بیشتر به ساحل رفته و سبب بوجود امدن تجمعات شده است.

بسیاری از آنان بدون رعایت پروتکل های بهداشتی دراین تجمعات حضور دارند ونگرانی  مردم ومسوولان بهداشت ودرمان هرمزگان را به همراه داشته است.

طغیان کرونای انگلیسی در هرمزگان

به دنبال ازدحام مسافر در بندرعباس و برپایی چادرهای مسافرتی در بوستان‌ها و ساحل شهر در روزهای اخیر شاهد رشد امار مبتلایان به کرونا  وبویژه کرونای جهش یافته هستیم بطوریکه مسوولان دانشگاه علوم پزشکی از طغیان این بیماری در هرمزگان خبردادند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با شناسایی ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونای انگلیسی در روز۴ فروردین ماه جاری در هرمزگان جمع مبتلایان به کرونای انگلیسی در استان به ۳۹۹ نفر رسید.

دکتر فاطمه نوروزیان افزود: تاکنون ۲ نفر نیز در استان بر اثر ابتلا به کرونای انگلیسی جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درباره آخرین آمار کرونا در استان نیز گفت: در شبانه روز گذشته فوتی ناشی از کرونا در هرمزگان ثبت نشده و مجموع جان باختگان این بیماری در استان، هزار و ۴۶ نفر باقی ماند.

دکتر نوروزیان افزود: در ۲۴ ساعت گذشته با بستری ۱۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان، جمع بستری‌ها به ۹۵ نفر رسید که از این شمار ۲۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) هستند و حال ۱۱ نفر از آن‌ها وخیم است.

ممنوعیت نصب چادر و عرضه قلیان در بوستان‌های بندرعباس

به دنبال ازدحام مسافران در ساحل بندرعباس ورعایت نکردن پروتکل های بهداشتی ،معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس  نیز از ممنوعیت اسکان موقت گردشگران و نصب چادر در بوستان‌های سطح شهر طی ایام نوروز خبر داد.

اسماعیل موحدی‌نژاد اظهار کرد: در  ایام نوروز، ستاد مرکزی و چهار ایستگاه خدمات شهری با ۲محور فعالیت در سطح شهر ایجاد شده است.

وی با اشاره به این که این ایستگاه‌ها توسط مناطق چهارگانه با همکاری مدیریت پیشگیری و رفع تخلفات شهرداری بندرعباس راه‌اندازی شده است، بیان کرد: ایستگاه‌های خدمات‌شهری صرفا برای شهروندان خدمات ارائه می‌کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری بندرعباس افزود: یکی از وظایف این ایستگاه‌ها، اعمال محدودیت‌های کرونایی و اجرای مصوبات ستاد شهرستانی کرونا در حیطه شهرداری است.

موحدی‌نژاد با تاکید بر جلوگیری از عدم استقرار چادر در نوار ساحلی و بوستان‌ها، گفت: جلوگیری از عرضه قلیان و نظارت بر دستفروشان به منظور فعالیت در ساعات مشخص شده، از دیگر وظایف این ایستگاه‌ها است.

موحدی‌نژاد در ادامه نیز با تاکید بر اینکه ستاد شهرستان و استان مقابله با کرونا برپایی چادر در بوستان‌ها و نوار ساحلی شهر بندرعباس را ممنوع اعلام کرده است، گفت: با نظارت دقیق و گشت‌زنی نیروهای مربوطه، به هیچ وجه شاهد اسکان موقت نخواهیم بود.

این مقام مسئول در انتها نیز با اظهار این که هیچ گونه خدماتی در بوستان ها ارایه نمی شود، بیان کرد: از هموطنان درخواست می‌شود در این ایام به بندرعباس سفر نکنند.

با وجود تاکیدات وتوصیه های مسوولان استان هرمزگان وشهرستان بندرعباس ، اما همچنان در نوار ساحلی و بوستان‌های بندرعباس شاهد پریایی چادرهای مسافرتی  وتجمعات گسترده مسافران بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در ساحل بندرعباس هستیم.

قطعا اگر که مسافران در شرایط فعلی به هرمزگان سفر نمی‌کردند، در شکستن زنجیره کرونا  کمک بیشتری می‌کرد چون احتمال آلودگی آن‌ها به ویروس کرونا و انتشار این آلودگی در سطح شهر و یا بلعکس ابتلای فرد در این شهر به ویروس وجود دارد، در هردو حالت سفرها موجب افزایش ویروس خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

نیازمندی ها