سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد؛

حمله ارتش یمن به فرودگاه بین المللی أبها

سخنگوی نیروهای مسلح یمن خبر داد:

حمله پهپادی به فرودگاه «ابها» عربستان

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: در عملیات تلافی‌جویانه، بار دیگر فرودگاه بین‌المللی ابها در جنوب عربستان را هدف حمله پهپادی قرار داده است.
کد خبر: ۱۳۰۸۵۰۲

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، «سرتیپ یحیی سریع»، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از عملیات پهپادی ارتش این کشور در عمق عربستان سعودی خبر داد.

او امروز سه‌شنبه در حساب توییتری خود با اعلام این خبر نوشت: «در راستای پاسخ مشروع و طبیعی به تشدید عملیات و محاصره کامل [ائتلاف سعودی] علیه کشور ما، یگان پهپادی ظهر امروز عملیات تهاجمی علیه فرودگاه بین ‌المللی أبها انجام داد».

او گفت که این عملیات با پهپادهای دوربرد قاصف ۲ کی صورت گرفته و اصابت این پهپادها به هدف تعیین شده دقیق بوده است.

ارتش یمن پیش‌تر نیز این فرودگاه را که میزبان جنگنده‌های ائتلاف سعودی است، هدف قرار داده است و طی یک هفته اخیر این فرودگاه هدف پنج عملیات پهپادی بوده است.

ائتلاف عربستان سعودی از بیم حملات موشکی و پهپادی، در طول جنگ علیه یمن، پرنده‌های مهاجم خود را در مراکز غیرنظامی مستقر کرده است تا یمنی‌ها را به عنوان کسانی که مناطق غیرنظامی مانند فرودگاه‌ها را هدف قرار می‌دهند، معرفی کند.

فرودگاه ابها در کنار پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط جزو فرودگاه‌هایی هستند که بیشترین حملات هوایی این ائتلاف علیه یمن از این دو مکان انجام می‌شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها