jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۸۴۴۵   ۰۳ فروردين ۱۴۰۰  |  ۱۰:۱۴

مرکز روسی آشتی برای سوریه از ۴۰ بار گلوله باران منطقه ادلب در سوریه به دست تروریست‌ها خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین، «الکساندر کارپوف» معاون «مرکز آشتی طرف‌های متخاصم در سوریه» وابسته به وزارت دفاع روسیه در یک نشست خبری اعلام کرد که نیروهای وابسته به یک گروهک تروریستی مورد حمایت آمریکا موسوم به «جبهه النصره» منطقه کاهش تنش ادلب در سوریه را ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۴۰ بار گلوله باران کردند.

وی بطور دقیق گفت: «چهل بار گلوله باران منطقه کاهش تنش ادلب از سوی مواضع گروهک تروریستی جبهه النصره ثبت شده است. در استان‌های ادلب (۱۶ حمله)، لاذقیه (۱۷)، حلب (۵)، و حماء (۲)».

وی همچنین خاطرنشان کرد که طبق داده‌های طرف سوری، مجموع این حمله‌ها بالغ بر ۳۰ بار بوده است.

کارپوف در ادامه افزود که در ۲۴ ساعت گذشته از سوی گروه‌های مسلح غیرقانونی و تحت حمایت ترکیه هیچ‌گونه حمله توپخانه‌ای ثبت نشده است.

گفتنی است که مرکز آشتی طرف‌ های متخاصم در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه در فوریه ۲۰۱۶ تشکیل شد. وظایف این مرکز شامل امضای توافقنامه‌های در زمینه گروه توافقنامه‌های مسلح غیرقانونی و توافقنامه‌های انفرادی برای پیوستن به رژیم ترک مخاصمات و همچنین هماهنگ سازی برای تحویل کمک‌های بشردوستانه می‌شود.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر