استاندار کرمان گفت: برای توسعه متوازن این استان باید از ظرفیت بنگاه های بزرگ اقتصادی استفاده کرد. 
کد خبر: ۱۳۰۷۸۹۰

به گزارش جام جم آنلاین کرمان ، علی زینی وند، در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به پرسش  خبرنگار جام جم آنلاین کرمان درباره عدم توسعه متوازن استان کرمان  وعمل نکردن برخی از  بنگاه های بزرگ اقتصادی استان به مسئولیت اجتماعی شان گفت :  مابرای  توسعه متوازن استان باید از ظرفیت های اقتصادی استان استفاده کنیم. 
 
وی افزود: بنگاه های مهم اقتصادی در استان فعال هستند که به تناسب برداشت از منابع استان و ثروت کلانی که از منابع استان دارند، سهم چندانی در توسعه استان ندارند. 
 
 
وی با بیان اینکه این بنگاه های بزرگ اقتصادی حساب های بانکی شان جاهای دیگر است افزود: شرکت هایی که ثروت آنها در استان کرمان تولید می شود باید حداکثرحساب های بانکی شان را در استان متمرکز کند و ما از تمام ظرفیت های دولتی برای تحقق آن استفاده می کنیم.   
 
وی ادامه داد:باید در زیر مجموعه  صنایع بزرگ کرمان متناسب با ظرفیت های استان  هلدینگ هایی در بخش های کشاورزی، گردشگری و ایجاد صنایع تبدیلی  تشکیل  شود.
 
 
استاندار کرمان تصریح کرد:متاسفانه توسعه متوازن با استفاده از منابع عظیم برای استان  کرمان تعریف نشده است، این استان  در تولید شغل در بخش خدمات از میانگین کشور و استان های همجوار به شدت پایین تر است و ما همه توجه خود را متوجه معادن و صنایع اطراف کرده ایم و توسعه نامتوازنی وجود دارد که باور نمی کنم برخی از مناطق استان ثروتمند کرمان، در این حد محروم باشند. 

علی زینی وند، با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های استان برای توسعه متوازن را باجدیت پیگیری می‌کنیم افزود: شرکت‌های صنعتی و معدنی استان زحمات زیادی کشیدند، اما با توجه به ثروتی که از استان خارج می‌شود در استان کار نشده است و ایراداتی بر این شرکت‌ها وارد است که یکی از آنها توسعه نامتوازن در هزینه‌کردها و خدمات بوده است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها