همایش شهریاران شهر سخن در کرمان برگزار شد
به همت انجمن ادبی دل عالم و همکاری انجمن ترانه کرمان: 

همایش شهریاران شهر سخن در کرمان برگزار شد

به همت انجمن ادبی دل عالم و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد اقامه نماز استان کرمان و انجمن قرانی همس، اولین جشنواره سراسری شعر نماز با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
کد خبر: ۱۳۰۷۷۳۷

به گزارش جام جم آنلاین کرمان، در مراسم اختتامیه این جشنواره که در سالن شهید حجت موزه دفاع مقدس کرمان برگزار گردید، سید علی منصوریان دبیر تخصصی جشنواره شعر نماز (نجوا) و مدیرمسئول انجمن ادبی دل عالم با اشاره به روند برگزاری این جشنواره گفت: فراخوان جشنواره نماز درموضوعات نماز  و تاثیرات فردی و اجتماعی در زندگی انسان، آثار روانی وعرفانی آن، جلوه‌های نماز در کلام بزرگان، ترغیب کودکان و نوجوانان به سوی نماز و... از مهرماه امسال اعلام و تا ۲۵ دی ماه در سه مرحله تمدید شد.

وی افزود: ۱۳۰ شاعر با ارسال ۲۰۰ قطعه شعر در این جشنواره شرکت کردند که حدود یک ماه داوری این آثار به طول انجامید. 

منصوریان گفت :با توجه به کیفیت آثار رسیده و عدم انتخاب نفرات اول تا سوم ، ۸ شاعر به مرحله پایانی جشنواره راه پیدا کردند که در  اختتامیه امروز ۶ شاعر از استان کرمان یک شاعر از کاشان و یک شاعر از نیشابور به عنوان برگزیده معرفی شدند.
 
وی بیان داشت : این جشنواره نخستین جشنواره شعر نماز (نجوا) است که با همکاری یک گروه ادبی ، اداره کل فرهنگ وارشاد استان کرمان و یک موسسه قرآنی برگزار شد.

وی ادامه داد: باهماهنگی که با ستاد اقامه نماز صورت پذیرفته است امیدواریم تمام شعر‌های شاعرانی که به این جشنواره اثر ارسال کرده اند در یک جلد کتاب به چاپ برسد. 

مدیر مسئول انجمن دل عالم با بیان اینکه شعرخوانی برگزیدگانی که از استان های دیگر در جشنواره شرکت نموده اندبه صورت کلیپ پخش خواهد شد اظهار داشت :جا دارد از اعضای هیات مدیره دل عالم و همه ادارات و نهادهایی که در برگزاری این جشنواره ما را یاری دادند تقدیر کنم. 
 
محمد جواد حسین زاده، معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان نیز در این مراسم با اشاره به جایگاه والای هنر و خصوصا شعر در جامعه ،استفاده از این ابزار برای ترویج مبانی اسلامی و در راس آن نماز را بسیار مهم و ضروری  دانست و افزود : نقش شعرا و اثرگذاری شعر در تک تک افراد جامعه غیر قابل انکار است و همواره در طول تاریخ شاهد این نقش آفرینی مثبت بوده ایم .

 همچنین در ادامه مراسم اختتامیه، برگزیدگان این جشنواره آقایان مرتضی برخورداری از کرمان ،علی اصغر هدایتی از کاشان ، خدابخش صفا دل از نیشابور ، زینت کریمی از کرمان ، فهیمه مجیدی از  کرمان ، غلامحسین اسدی از  کرمان ، حسنیه سادات تهامی از زرند و مهتاب عزیزی از کرمان به شعر خوانی پرداختند و تنی چند از شعرای پیشکسوت استان از جمله استاد عباس دبستانی(گلبانگ کرمانی)،مهدی مرتضوی،عبدالرحیم عبدالکریم،حسین سبزه صادقی ،محمدعلی عرب نژاد و... به قرائت اشعاری در حیطه نماز پرداختند.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها