jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۷۰۵۱   ۲۱ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۴

«کنفرانس روسای سازمان‌های یهودی بزرگ آمریکایی» با انتشار یک بیانیه از اقدام دولت جو بایدن در اعمال تحریم علیه دو ایرانی به اتهام نقض حقوق بشر استقبال کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، «کنفرانس روسای سازمان‌های یهودی بزرگ آمریکایی» که یک گروه لابی متنفذ در آمریکا برای رژیم صهیونیستی است، درباره اقدام روز سه شنبه دولت جو بایدن در تحریم دو ایرانی به اتهام دست داشتن در ادعای نقض حقوق بشر بیانیه صادر کرد.
 
بنا بر گزارش پایگاه صهیونیستی «عاروتص شوع»، این کنفرانس متشکل از ۵۱ سازمان یهودی آمریکایی است و هدف از تشکیل آن، تقویت روابط بین واشنگتن و تل‌آویو و ایجاد اجماع میان سازمان‌های یهودی آمریکایی در تعاملاتشان با دولت آمریکا می‌باشد.
 
«آرتور استارک» رئیس، «ویلیام داروف» مدیر اجرایی و «مالکوم هونلاین» معاون کنفرانس روسای سازمان‌های یهودی بزرگ آمریکایی در یک بیانیه مشترک اعلام کردند: «ما اقدام دولت بایدن را در انجام اقدام درست در اعمال تحریم علیه علی همتیان و مسعود صفدریان دو مقام رژیم ایران تحسین می‌کنیم».
 
سران این لابی رژیم صهیونیستی سپس ادعاهایی بی اساس مقام‌های واشنگتن علیه این دو شهروند ایرانی را درباره دست داشتن آنها در نقض حقوق بشر تکرار کردند.
 
شامگاه سه شنبه (به وقت تهران) دولت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا نخستین تحریم‌های خود را علیه ایران اعمال کرد. وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، علی همتیان و مسعود صفدری را به دلیل آنچه «نقض حقوق بشر» خوانده شده در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.
 
«آنتونی بلینکن»، وزیر خارجه آمریکا نیز در بیانیه‌‌ای در توضیح این اقدام ضد ایرانی گفته بود: «امروز در نشست شورای حقوق بشر در ژنو ما نگرانی‌هایمان را درباره بدرفتاری‌های حکومت ایران با شهروندانش از جمله بازداشت ناعادلانه عده زیادی از شهروندان در شرایط اسفناک را بیان کردیم»
 
این تحریم در حالی اعمال شده که جو بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا اعلام کرده به دنبال توسل به دیپلماسی جهت حفظ «برجام» و بازگشت به این توافق است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها