jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۵۵۰   ۱۸ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۲:۴۱

یک انفجار مهیب و گسترده در یک پایگاه نظامی در کشور گینه استوایی باعث کشته شدن حداقل 20 نفر و زخمی شدن حداقل 600 نفر شده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، تلویزیون دولتی گزارش داده است که در یک انفجار گسترده در یک پادگان نظامی در گینه استوایی حداقل 20 نفر کشته و بیش از 600 نفر زخمی شده اند.

تئودور اوبیانگ رییس جمهور گینه در گفت و گویی تلویزیونی دلیل این انفجارها را سهل انگاری در کار کردن با دینامیت قلمداد کرده است.

این انفجارها تقریبا به تمام ساختمانی شهر اصلی گینه استوایی آسیب رسانده است.

وزارت دفاع اواخر روز یکشنبه بیانیه ای منتشر کرد و گفت آتش سوزی در انبار اسلحه در پادگان باعث انفجار مهمات کالیبر بالا شده است. این اداره با بیان اینکه تلفات موقت 20 کشته و 600 زخمی است ، افزود: علت انفجارها به طور کامل بررسی خواهد شد.

تلویزیون دولتی نشان داد که دود عظیمی از دود در بالای محل انفجار افزایش می یابد  که تصور می شود حداقل نتیجه پنج انفجار باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر