jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۶۴۱۷   ۱۷ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۱:۳۰

آخرین اخبار جهان ورزش را اینجا در جام جم آنلاین بخوانید.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می خوانید گزیده ای از اخبار ورزش جهان در رسانه های مختلف است:

 

*پرواز هرگونه هواپیمای بدون سرنشین در جریان برگزاری رقابت های المپیک 2021 ممنوع است.

 

*در خبر دیگری اعلام شده است ماسک نزدن از سوی ورزشکاران شرکت کننده در المپیک 2021 باعث جریمه سنگین آنها و ادامه آن باعث اخراج ورزشکار از دهکده رقابت ها خواهد شد.

 

*نظرسنجی جدید تلویزیون ژاپن نشان داد که که 53 درصد از مردم ژاپن به دلیل شریط همه گیری کرونا و فشارهای اقتصادی راضی به برگزار شدن المپیک در کشورشان نیستند.

 

*مجله علمی ساینس در گزارشی به مصرف خودسرانه انواع مسکن ها در میان ورزشکاران حرفه ای پرداخت. برای این گزارش از 104 هزار ورزشکار حرفه ای نظرخواهی و مشخص شد که از این تعداد 73 درصد از انواع مسکن های قوی برای آرام کردن درد ناشی از مصدومیت در هنگام ورزش و تمرینات استفاده می کنند. بر اساس این گزارش مصرف بیش از اندازه مسکن های قوی باعث تاثیر منفی بر روی عملکرد مغز می شود.

 

*مجله اسپورتینگ نیوز نیز در گزارشی نوشت که مردمان نیمکره شمالی جهان بیشتر به ورزش های پایه  تیمی علاقه مند هستند و مردمان نیمکره جنوبی نیز به ورزش های رزمی و تن به تن بیشتر علاقه نشان می دهند.برای این گزارش از داده های آماری شش موسسه ورزشی استفاده شده است.

 

*نشریه تایمز در گزارشی وضعیت برگزاری رقابت های کریکت را از لحاظ رعایت موازین بهداشتی بسیار اسف بار توصیف کرده و نوشته است که انگار فدراسیون جهانی کریکت، مربیان و ورزشکاران این رشته نمی دانند بیش از یک سال است که یک بیماری به نام کرونا به تمام جهان نفوذ کرده است.

 

*تایگر وودز گلف باز شماره یک جهان هفته گذشته دچار یک سانحه رانندگی شد و هر دو پایش شکست. نشریه یواس دی تودی پیش بینی می کند وودز هرگز به رقابت های گلف برنگردد.

 

*رقابت های اتومبیل های کلاسیک دهه 70 میلادی در سن دیه گوی آمریکا برگزار شد و در نهایت یک کادیلاک به مقام قهرمانی رسید.

 

*سایت آساهی ژاپن خبر داد که اختلاف شدیدی بین اعضای کمیته برگزاری رقابت های المپیک 2021 به وجود آمده است و این اعضا بر سر مسائلی همچون مالی و یا اضافه شدن اعضای جدید با هم اختلاف دارند. احتمال دارد به دلیل این اختلافات استعفاها و مصاحبه های جنجالی در هفته های پیش رو در راه باشد.

 

*وب سایت لنس برزیل گزارش داد در شرایطی که این کشور آمریکای جنوبی سومین مرکز جهانی کرونا و از لحاظ مرگ و میر دومین رکورد وحشتناک دنیا را در اختیار دارد برگزاری رقابت های مختلف ورزشی تاثیری منفی بر ادامه همه گیری این بیماری در جهان داشته است.

بر اساس این گزارش والیبال ساحلی یکی از ورزش هایی در این کشور است که بیشترین نقش را در شیوع ویروس کرونا در میان همه ورزش های دیگر داشته است.

 

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها