jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۳۲۹   ۱۶ اسفند ۱۳۹۹  |  ۲۱:۰۲

براساس چندین مقاله مروری اعلام شد؛

هیدروکسی کلروکین در پیشگیری از کرونا تاثیری ندارد

سازمان بهداشت جهانی تجویز داروی هیدروکسی کلروکین را برای افراد سالم نهی کرده است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، براساس رهنمودهای ماه مارس (اسفندماه ۹۹) و براساس چندین مقاله مروری و ۶۰۰۰ بیمار، سازمان بهداشت جهانی قویا تجویز داروی هیدروکسی کلروکین به افراد سالم برای پیشگیری از ابتلا به کووید ۱۹ یا بستری شدن ناشی از آن را نهی کرده است.

همچنین در مطالعه مشهور Recovery که در ۱۷۶ بیمارستان انگلستان انجام شد، ۲۵۸۲ بیمار بستری مبتلا به کووید تحت درمان با آزیتروماسین ۵۰۰ میلی گرم در روز به مدت ۱۰ روز قرار گرفتند و با گروه شاهد مقایسه شدند.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد هیچ تاثیری در کاهش احتمال مرگ، مدت بستری، یا سایر پیامدهای بالینی دیده نشد. لذا توصیه می‌شود آزیتروماسین فقط به بیمارانی داده شود که اندیکاسیون میکروبیال دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو