jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۰۷۱   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹  |  ۲۱:۲۴

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از کشف پرونده کلاهبرداری تلفنی با موضوع برنده شدن در قرعه کشی رادیویی خبر داد و گفت: متهمان به بهانه برنده شدن در مسابقات رادیو از شهروندان کلاهبرداری می‌ کردند .

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از ایران آنلاین، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" گفت: یکی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه کرده و مدعی شد فردی ناشناس با وی تماس تلفنی برقرار کرده و با اقدامات فریبنده از وی کلاهبرداری کرده است.
وی افزود: شاکی در ادامه اظهار داشت روز گذشته یک شماره ناشناس تماس گرفت و با معرفی خود به عنوان مجری یک برنامه رادیویی و اعلام اینکه اکنون در پخش زنده هستیم اظهار داشت شما برنده قرعه کشی شده اید.
 
کلاهبرداری تلفنی به بهانه برنده شدن در برنامه رادیویی
گودرزی ادامه داد: این شیاد سایبری با استفاده از ترفندهای فریبنده مالباخته را متقاعد کرده که برای دریافت جایزه خود سریعا به نزدیکترین دستگاه خودپرداز محل زندگی اش مراجعه کند و پس از وارد کردن کارت عابر بانک به دستگاه کدهای مختلفی را که مجرم از پشت تلفن به وی اعلام می کرده است وارد نماید، شاکی این پرونده با یک غفلت ساده در نهایت متوجه سرقت ۵۰ میلیون ریالی از حساب بانکی خود می شود.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت: کارشناسان پلیس فتا اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و پس از بررسی های تخصصی و تحقیقات گسترده مجرمان که دو نفر بودند را شناسایی و هویت آنها برای پلیس روشن شد.
این مقام سایبری عنوان داشت: پس از بهره گیری از روش های علمی و اقدامات فنی محل فعالیت این مجرمان شناسایی شد و پس از تشریفات قضائی، هر دو نفر دستگیر و برای ادامه تحقیقات در اختیار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفتند.
به گفته وی، متهمان پس از انتقال به پلیس فتا به کلاهبرداری از ۱۷ نفر از شهروندان با این روش اعتراف کردند و ضمن شرح دادن اقدامات مجرمانه خود اظهار داشتند جمعا بیش از هشتصد میلیون ریال از این طریق کلاهبرداری کرده اند.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: همان گونه که به دفعات توسط پلیس هشدار داده شده است به هیچ عنوان برای دریافت جایزه نیازی به حضور در پای دستگاه عابربانک و یا دادن اطلاعات محرمانه کارت بانکی نیست و تماسهایی که این موارد را از شهروندان درخواست می نمایند قطعا کلاهبرداری است،شهروندان همچنین می توانند هرگونه موارد مشکوک را از طریق سایت اینترنتی پلیس فتا ناجا به آدرس  www.cyberpolice.ir  اطلاع رسانی نمایند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها