jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۶۰۲۲   ۱۳ اسفند ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۲

مطالعه اخیر نشان می دهد که bepridil، داروی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان آنژین قلب ممکن است در درمان کووید ۱۹ بسیار موثر باشد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مهر، محققان دانشگاه تکزاس پی بردند دارویی به نام bepridil ممکن است در درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مؤثر باشد.
 
محققان ۵۵ داروی مختلف را به عنوان جایگزینی برای داروی رمدیسیویر آزمایش کردند. ۲۹ مورد از این موارد امیدوارکننده بود و شش دارو، کاهش فعالیت آنزیم اصلی را که به تکثیر ویروس کمک می‌کند، نشان دادند. داروی bepridil قوی‌ترین این داروها بود.
 
داروی bepridil از گذشته برای درمان آنژین قلبی استفاده می‌شود، بیماری که وقتی اکسیژن خون کمتر از حد معمول به ناحیه‌ای از عضله قلب برسد، اتفاق می‌افتد.
 
به گفته محققان این مطالعه، bepridil یک مسدودکننده کانال کلسیم با فعالیت قابل توجه ضدآنژینال است.
تجویز دوز بالای bepridil ممکن است دارای عملکردهای دوگانه برای کُند کردن تکثیر ویروس در سلول‌های میزبان هم از طریق مهارMpro و هم با افزایش pH اندوزوم ها باشد.
 
به طور کلی نتایج نشان می‌دهد که bepridil یک داروی مؤثر در جلوگیری از ورود و تکثیر کروناویروس به سلول‌های میزبان پستانداران است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش