jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۰۵۰۳۰   ۱۴ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۶:۳۰

در حالی که شمار مبتلایان به کرونا به مرز 112 میلیون نفر نزدیک می شود در برخی از نقاط دنیا کاهش موارد ابتلا به این بیماری گزارش شده است.

به گزارش جام جم آنلاین ، آنچه در ادامه می آید مروری بر آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا در رسانه های سراسر جهان است.

 

*نرخ ابتلا به کرونا در بریتانیا نسبت به هفته گذشته 10 درصد فروکش کرده است.

*ویروس کرونای برزیلی بر طبق آخرین اخبار به بریتانیا هم رسیده است و یک مورد در ایرلند ثبت شده است.

*ترودو نخست وزیر کانادا هشدار داد که این کشور درگیر موج سوم همه گیری ویروس کرونا شده است.

*شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از 28 میلیون نفر عبور کرد. شمار فوت شده های کرونایی این کشور نیز از مرز 500 هزار و 775 نفر گذشت.

*آنتونی فائوچی، رییس مرکز پیشگیری از بیماری‌های عفونی در آمریکا گفت واکسن کرونا که در پیشگیری از بیماری نقش دارد سرعت انتشار این ویروس را در جوامع بسیار کم خواهد کرد.

*شمار مبتلایان به کرونا در 21 کشور جهان از مرز یک میلیون نفر گذشته است. هلند جدیدترین کشوری است که وارد میلیونی های کرونایی می شود. آمریکا، هند، برزیل، روسیه، بریتانیا، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، هلند، ایران، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، اندونزی، چک و هلند کشورهایی هستند که شمار مبتلایان در آنها میلیونی است.

*هیدروکسی کلروکین نام دارویی مخصوص بیماری مالاریاست که ترامپ در زمان ریاست جمهوری خود به شدت برای آن تبلیغ کرد و آن را عاملی برای پیشگیری از کرونا معرفی کرد هر چند مدتی بعد خود مبتلا به کرونا شد. با وجود تمام شواهد مبنی بر اینکه این دارو هیچ فایده ای برای درمان کرونا ندارد گروهی از پزشکان در استرالیا در حال تلاش برای یافتن راه حلی جهت درمان کرونا با این دارو هستند.

*تحقیقات اخیر در کشور هند نشان می دهد زدن عینک تاثیر زیادی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا دارد. این تحقیقات در میان جمعیت وسیعی از هندوها (عدد مشخص نشده است) نشان داده که عینکی ها سه برابر کمتر از افراد غیرعینکی به کرونا مبتلا می شوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

خطر تعطیلی بدون پیشگیری

از امروز محدودیت‌ها در شهرهای قرمز و نارنجی اجرا می‌شود، درحالی‌که پس از اعمال سیاست‌های نادرست، شاهد افزایش تعداد ابتلا و بستری افراد مبتلابه بیماری کرونا بودیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش