jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۴۸۲۲   ۰۲ اسفند ۱۳۹۹  |  ۱۴:۵۵

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: اگر فردی دچار بیماری‌های زمینه‌ای باشد بهتر است از روش‌های خرید غیرحضوری که مورد تایید مراجع قانونی این موضوع است، استفاده کند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به شیوع بیماری کرونا در کشور و حمایت از کسب‌وکارهای اینترنتی افزود: برنامه ریزی برای خرید یا تامین مایحتاج مردم به صورت غیرحضوری بر عهده سایر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌هاست. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شرایط حاضر و با توجه به شیوع ویروس کرونا، خرید غیرحضوری مبتنی بر بسترهای قانونی را مناسب می‌داند و حمایت‌های تشویقی و توصیه‌ای در این زمینه انجام شده است. ولی در نظر گرفتن بسترهای لازم بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست.
 
وی عنوان کرد: پیشنهاد اصلی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنان رعایت اصول بهداشتی، پرهیز از حضور در محل‌های پر تجمع و دورهمی‌های خانوادگی، استفاده صحیح از ماسک و شست‌وشوی مداوم دست‌هاست. رعایت این موارد بهداشتی و توصیه‌های مکرر همکاران ما در نظام سلامت، اصلی‌ترین راه مقابله با کرونا است.
 
لاری افزود: همچنین توصیه می‌کنیم که اگر افراد قادر به انجام خرید به صورت غیرحضوری و مبتنی بر بسترهای امن و با رعایت اصول قانونی در این زمینه هستند، از حضور در فروشگاه‌های پرتردد خودداری کنند. به ویژه اگر فردی دچار بیماری‌های زمینه‌ای باشد نیز بهتر است از روش‌های خرید غیرحضوری که مورد تایید مراجع قانونی این موضوع است، استفاده کند. با این حال، تایید صلاحیت یک فروشگاه اینترنتی یا غیرحضوری بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیست، اما توصیه به حضور کمتر در محل‌های پرتجمع یکی از اصول اساسی برای مقابله با کرونا است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها