آخر این هفته، تلویزیون میزبان بیش از ۵۰ فیلم و انیمیشن شده است

خاطره‌‌بازی با روزهای انقلاب

بیش از ۵۰ فیلم قرار است در این آخر هفته روی آنتن بروند. آثاری که به‌مناسبت ۲۲ بهمن خیلی از آنها حال‌وهوای آن روزها را دارند. زمستان بی‌برف، مرد پنهان، پاییز امیرخیز، روزی‌روزگاری، رستوران آسمان، خانواده فوری، لبخند تیم تالر، رویای صعود، بچه‌رو بگیر، ارثیه وارونه، سلام آقای میلیاردر، تبعیدی‌ها، به قدر کافی، بادیگارد محبوب من، سلحشور، جدامانده، ژاپن ۱۰سال بعد، سرود خاک، پلاک هفت کوچه پاییز، ویلای پرماجرا، قلب خورشید، انتخاب ویژه، بسازبفروش، هریت، روز باشکوه، درهم و برهم، دیدی می‌تازد، وینی ماندلا، سناتور، مرد قدبلند، سرداب و پاندول، کمی آن‌سوتر، دنیای خیالی دخترم، سلما، مزرعه پدری، حیثیت، بیلی‌باد، پلیس‌کوچولوهای مخفی، ضیافت، متصدی لباس، مانجی مرد کوهستان، دیترویت، سرو زیر آب، شهر گمشده زد، قهرمانان کوچک، اسباب‌بازی‌فروشی عجیب آقای مگوریوم، قهرمان کوچک، بچه‌های محله گل‌ها، گل، برای گریس، برف‌شکن، پرواز پنجم ژوئن، پیچ جاده نمناک و... برخی از فیلم‌هایی هستند که چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۲۲، ۲۳ و ۲۴ بهمن‌ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.
کد خبر: ۱۳۰۳۷۴۰
قصه یک زمستان بی‌برف
فیلم تلویزیونی جدید زمستان بی‌برف به کارگردانی حسن نجفی، چهارشنبه ۲۲بهمن‌ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.
قصه: جلال، همسر راضیه، زن جوان و پا به ماهی است که ماموران ساواک برایش پاپوش درست کرده و دستگیر می‌شود. اما او فرار می‌کند و بعد از چند سال برمی‌گردد و متوجه می‌شود که همسرش از او جدا شده و با کس دیگری ازدواج کرده و جذامی شده است. جلال به دنبال راضیه می‌رود اما ... .
بازیگران: کامران تفتی، حمیرا ریاضی، هادی افتخارزاده و سنا پورسعیدی

داستانی بعد از کودتا
فیلم سینمایی تبعیدی‌ها به کارگردانی جهانگیر جهانگیری، پنجشنبه ۲۳بهمن‌ماه ساعت ۱۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.
قصه: پس از کودتای ۲۸ مردادماه سال ۱۳۳۲ تعدادی روزنامه‌نگار، افراد آزادیخواه و مبارز و افسران ضد کودتا دستگیر و پس از محاکمه در دادگاه‌های فرمایشی به منطقه‌ای خشک و گرم در جنوب کشور تبعید می‌شوند ... .
بازیگران: فرامرز قریبیان، هادی اسلامی، حبیب اسماعیلی، مجید میرزاییان و مهدی آریان‌نژاد

سرود خاک در شبکه پنج
فیلم تلویزیونی سرود خاک به کارگردانی جواد مزدآبادی، چهارشنبه ۲۲بهمن ماه ساعت ۹ از شبکه پنج پخش می‌شود.
قصه: گروهی از کودکان خود را برای رفتن به منطقه آماده مى‌کنند؛ اما گرفتن رضایت‌نامه از پدر و مادر به عنوان شرط لازم رفتن به منطقه براى آنها مشکل‌ساز مى شود. بین آنهایى که موفق به گرفتن رضایت‌نامه مى‌شوند و آنهایى که نمى‌شوند، دودستگى پیش مى‌آید و بالاخره گروهى از آنها عازم جبهه مى‌شوند. در آنجا نیز با مشکلات فراوانى روبه‌رو مى‌شوند و حتى با عبور از میدان مین خودشان را به رزمنده‌ها مى‌رسانند اما متوجه مى‌شوند که ... .
بازیگران: حسین سلیمانى، آریو متوقع، محسن قاضى‌مرادى، علیرضا اوسیوند و ... .

ماجرای تبعید فوتبالیستی به اسم علی
فیلم تلویزیونی روزی‌روزگاری به کارگردانی احمد دیری، چهارشنبه ۲۲بهمن ماه ساعت ۷ و ۲۰دقیقه از شبکه دوی سیما پخش می‌شود.
قصه: این فیلم ماجرای یک فوتبالیست جوان به نام علی را روایت می‌کند که پیش از انقلاب، به دلیل فعالیت‌های انقلابی و مخالفت با رژیم، به روستایی به نام شاه‌آباد بالامحله تبعید شده است. در آنجا گروه‌های مختلفی از مردم، نظامیان و جاهل‌های طرفدار شاه حضور دارند. با آمدن این جوان به روستا، به خاطر جاهل‌ها به سرکردگی تیمور، مشکلات زیادی برای علی به وجود می‌آید و ... .
بازیگران: بابک انصاری، جمشید جهان‌زاده، فرج‌ا... گلسفیدی، احمدرضا سعدی و فریبا طالبی

برف‌شکن به افق می‌آید
فیلم سینمایی برف‌شکن به کارگردانی بانگ جوون هوی، جمعه ۲۴بهمن‌ماه ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.
قصه: کره زمین به دلیل یک آزمایش به سرزمین یخ‌زده تبدیل شده که هیچ جنبنده‌ای در آن دیده نمی‌شود. در میان این برف و یخ، قطاری به‌سرعت به دور کره زمین در حرکت است، در این قطار، مردمی زندگی می‌کنند که تنها انسان‌های باقیمانده هستند. آنها از زمان یخ‌زدن زمین، سوار قطار شده‌اند و همچنان هم در آن ساکنند. قطار به دو قسمت تقسیم شده، طبقه فقرا، زیر ستم طبقه ثروتمندان است. در این میان، کرتیس از طبقه انتهای قطار و از فقرا، تصمیم دارد هر طور شده خودش را به قسمت موتور قطار و بخش ثروتمندان برساند. در این رمان افراد فقیر با توجه به شرایط بدشان تصمیم به شورش گرفته تا بتوانند کنترل قطار را بر عهده بگیرند. آنها در انتها و پس از درگیری‌های فراوان می‌خواهند قطار را متوقف کنند و از آن خارج شوند اما چاره‌ای ندارند جز آن‌که ... .
بازیگران: کریس اونز، کان هو سون و اد هریس

شبکه نمایش
فیلم‌های سینمایی بسازبفروش، هریت، روز باشکوه، هریشخان موکرجی، دیدی می‌تازد، وینی ماندلا، سناتور، مرد قدبلند، سرداب و پاندول، کمی آن‌سوتر، دنیای خیالی دخترم، سلما، مزرعه پدری، حیثیت، بیلی باد، پلیس‌کوچولوهای مخفی، ضیافت، متصدی لباس، مانجی مرد کوهستان، دیترویت و ... بعضی از آثاری‌ هستند که از شبکه نمایش، پنجشنبه و جمعه روی آنتن می‌روند.

یک قصه رنگارنگ
فیلم سینمایی اسباب‌بازی‌فروشی عجیب آقای مگوریوم به کارگردانی زاچ هلم، پنجشنبه ۲۳بهمن‌ماه ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.
قصه: ماهونی، مدیر فروشگاه اسباب‌بازی پدربزرگش آقای مگوریوم است. او قصد دارد برای تغییر در زندگی‌اش شغلش را عوض کند. آقای مگوریوم عاشق بچه‌ها و فروشگاه اسباب‌بازی است و اعتقاد دارد آنجا مکان ویژه‎ای است و قدرتی‌ جادویی دارد. اما ماهونی همه این‌ها را به خاطر وجود پدربزرگش می‌داند و ... .
بازیگران: داستین هافمن، ناتالی پورتمن، جیسون باتمن و زاج میلز

اسکورسیزی با جدامانده در شبکه چهار
فیلم سینمایی جدامانده به کارگردانی مارتین اسکورسیزی، پنج‌نبه ۲۳بهمن‌ماه ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.
قصه: یکی از ماموران اداره پلیس شهر بوستون به اسم بیلی کاستیگان از سوی فرماندهانش مأموریت پیدا می‌کند تا به صورت ناشناس در تشکیلات یک باند گانگستری بسیار مهم و خطرناک که رهبری آن بر عهده فردی به اسم فرانک کاستلو است نفوذ کند. از سوی دیگر یکی از افراد وفادار به کاستلو به اسم کالین به عنوان یک پلیس به اداره پلیس شهر می‌پیوندد تا برای کاستلو خبرچینی کند. پس از گذشت مدتی از این اتفاقات بیلی پی می‌برد که گانگسترها یک جاسوس در اداره پلیس دارند و ... .
بازیگران: لئوناردو دی‌کاپریو، مت دیمون، مارک والبرگ و جک نیکلسون
 
منبع: فاطمه شهدوست - رسانه / روزنامه جام جم 
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها