jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۱۳۰۳۰۷۸   ۱۴ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۰:۳۵

گفت‌وگو با محمود شجاعی مربی تراکتورسازی

چیدمان داوری‌ها علیه تراکتور است

محمود شجاعی و دل پرش از اتفاقاتی که در لیگ برتر می افتد.او با صراحت از یک چیز حرف می زند و می گوید:«داوری ها به دلیل انتخابات فدراسیون فوتبال علیه تراکتور است.»

به گزارش جام جم آنلاین ، روزنامه جام جم نوشت: محمود می گوید که برادرش مسعود شجاعی این روزها شرایط سختی را تجربه می کند.هجمه‌های زیادی روی او وجود دارد اما نکته مهم این است که او حمایت میلیون‌‌ها هوادار تراکتور را به همراه دارد.

 اشتباهات داوری و باخت به آلومینیوم اراک

اعتراض‌ها به داوری فقط مربوط به ما نمی‌شود. همه مربیان گله دارند. یک هفته پیروز قربانی، یک هفته ما و هفته دیگر یک مربی دیگر. این اتفاق تمام نخواهد شد. من اصلا از شکست مقابل آلومینیوم گله ندارم. ما خوب بازی کردیم و تیم برتر میدان هم بودیم. شاید اگر موقعیت‌های‌مان گل می‌شد با اختلاف دو گل آنها را شکست می‌دادیم.

 در بعضی قضاوت‌ها قصد و غرض وجود دارد

داوران هم مانند همه انسان‌ها جایزالخطا هستند ولی گاهی اوقات اشتباهاتی را رقم می‌زنند که شبهه‌برانگیز است و مشخص است که قصد و غرضی در آن وجود دارد. اگر شما به عنوان رسانه یا یک هوادار فوتبال کمی با فوتبال و قوانین آن آشنا باشید می‌دانید وقتی دروازه‌بان توپ را بر می‌دارد و آن را به روی زمین می‌اندازد اگر مجدد توپ را با دست لمس کند این خطا آشکار است و باید در محوطه هجده قدم خطای دوضرب گرفته شود در حالی که این اتفاق در بازی با آلومینیوم افتاد اما داور بازی بدون توجه به قوانین از اعلام خطا چشم‌پوشی کرد که تعجب همه، حتی ناظر مسابقه را هم برانگیخت. در آن صحنه داور چهارم متوجه این اشتباه شد و من هم به ناظر بازی تاکید کردم اگر قوانین تغییر پیدا کرده است به ما هم اطلاع دهید که ناظر مسابقه گفت داور اشتباه کرده است و باید خطای غیر‌مستقیم در محوطه جریمه به نفع تراکتور گرفته می‌شد که این اتفاق نیفتاد.

 لیگ‌برتر شده آزمایشگاه داوری آقایان

بیش از ۲۰ سال است که در فوتبال هستم و حتی زمانی که لیگ آزادگان بود تقریبا ۱۲-۱۰ داور بودند که نسبت به بقیه شایستگی بیشتری داشتند و نه تنها در لیگ‌برتر بلکه قضاوت بازی‌های حساس در لیگ یک هم به آنها سپرده می‌شد ولی متاسفانه لیگ‌برتر امسال آزمایشگاه داوران شده که داوران بی‌تجربه را از لیگ‌های یک و دو بیاورند و در لیگ‌برتر آزمایش کنند. داورانی که سرجمع پنج مرتبه در لیگ‌برتر قضاوت نکرده‌اند را در بازی‌های حساس و برای تیم‌های بزرگ مثل تراکتور انتخاب می‌کنند، اگر بگوییم این چینش داوری به دلیل انتخابات فدراسیون فوتبال است باید برویم کمیته انضباطی پاسخگو باشیم اگر هم می‌گویند دلیل آن جوانگرایی است که ما چنین چیزی ندیده‌ایم و داوران ۴۱ ساله برای اولین‌بار در لیگ‌برتر قضاوت می‌کنند.

 داوران پشت دروازه؟ کمکی نمی‌کنند!

یک روز داوران پشت دروازه را بر می‌دارند و دلیل آن را هزینه اضافی روی دوش کمیته داوران اعلام می‌کنند و سپس مجددا نمی‌دانم یکدفعه از جایی پول تزریق می‌شود و از داوران پشت دروازه استفاده می‌کنند، همانطور که داور چهارم هیچ کمکی به کیفیت داوری نمی‌کند داوران پشت دروازه هم کمکی به بالا رفتن کیفیت داوری‌ها نمی‌کنند. در صحنه منجر به پنالتی در بازی با آلومینیوم واقعا اعلام ضربه پنالتی خنده‌دار بود. این صحنه را برای سه داور که در لالیگا و کالچیو سوت می‌زنند فرستادیم که هر‌سه معتقد بودند چون دروازه‌بان ابتدا توپ را لمس و در ادامه به بازیکن برخورد کرده است به هیچ عنوان پنالتی نیست و تصمیم داور اشتباه بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها