jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۲۹۲۹   ۱۲ بهمن ۱۳۹۹  |  ۱۸:۳۰

رئیس پلیس فتای تهران از دستگیری متهمی خبر داد که با ایجاد درگاه جعلی خرید شارژ از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین از فارس، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که با ایجاد درگاه جعلی خرید شارژ، به ازای خرید 50 هزار ریالی، 500 میلیون ریال سرقت کرده بود.

سرهنگ داود معظمی‌ گودرزی در تشریح خبر فوق اظهار داشت : یکی از شهروندان به پلیس فتا پایتخت مراجعه و اعلام‌ کرد که قصد خرید 50 هزار ریالی در فضای مجازی را داشته که با ثبت اطلاعات کارت عابر بانکش مبلغ 500 میلیون ریال از حساب بانکی‌ اش برداشت شده است.

شاکی توضیح داد: برای خرید شارژ در موتورهای جستجوگر در حال جستجو بوده و بدون توجه به آدرس سایت طراحی شده، با این تصور که اطلاعات کارت بانکی خود را در سایت رسمی و معتبر ثبت می کند، برای خرید شارژ اقدام می‌کند در حالی که سایت مذکور، شبیه سازی شده سایت اصلی بوده و در دام کلاهبرداران اینترنتی افتاده است.

رئیس پلیس فتا پایتخت تصریح کرد: رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت و تیمی از مهندسان پلیس فتا، اقدامات پلیسی خود را در این زمینه آغاز کردند.

وی گفت: کارآگاهان طی بررسی‌های انجام شده موفق به شناسایی مجرم در فضای مجازی شدند و با تحقیقات تکمیلی متوجه شدند که شهروندان دیگری نیز به همین شیوه در دام کلاهبرداری قرار گرفته اند.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: هویت متهم و مخفیگاه وی در حومه شهر تهران شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام سایبری خاطرنشان کرد: متهم پس از دستگیری با سخنان گمراه کننده قصد فریب پلیس را داشت که با هوشیاری کارشناسان پلیس فتا و روبه‌رو شدن با ادله دیجیتال انکارناپذیر جمع‌آوری گردیده لب به سخن گشود و به برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا به شهروندان توصیه کرد: برای انجام یک خرید اینترنتی موفق حتما از سایت های دارای نماد اعتماد الکترونیک استفاده کنند و آدرس url سایت موردنظر را حتی المقدور بصورت دستی وارد کرده و پیامک رمز یکبار مصرف که حاوی اطلاعاتی از تراکنش شامل مبلغ، نوع تراکنش و ... بوده را با خرید اینترنتی خود مطابقت دهند، همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری درمیان بگذارید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها