هفته سیزدهم بیستمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی روز جمعه با برگزاری سه دیدار آغاز خواهد شد که استقلال باید به مصاف تیمی برود که به سختی امتیاز از دست می دهد.
کد خبر: ۱۳۰۲۶۵۶

به گزارش جام جم آنلاین، هفته سیزدهم بیستمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی امروز با انجام سه بازی آغاز می‌شود که در پایان هفته دوازدهم استقلال و سپاهان با ۲۲ امتیاز در رده‌های اول و دوم جدول قرار دارند.

در دیدارهای امروز که به صورت همزمان و از ساعت ۱۵ آغاز می‌شود، نفت مسجد سلیمان میزبان استقلال است، نساجی از ذوب آهن پذیرایی می‌کند و گل گهر در تهران به مصاف سایپا می‌رود.

نفت مسجد سلیمان - استقلال

تیم‌های اول و ششم جدول در حالی با هم دیدار می‌کنند که امتیازات این بازی برای هر دو تیم بسیار مهم است.

آبی پوشان برای حفظ صدرنشینی خود در هفته سیزدهم نیاز مبرم به هر ۳ امتیاز این بازی دارند و نفت مسجد سلیمان هم که با ۱۶ امتیاز در رده ششم قرار دارد، در صورت پیروزی در این بازی شانس صعود به رده چهارم را هم پیدا می‌کند.

شاگردان مجتبی حسینی ۶ بار در خانه به میدان رفته‌اند که حاصل آن ۳ پیروزی، ۲ مساوی و تنها یک شکست است.

تنها شکست خانگی این تیم در هفته نهم و با نتیجه یک بر صفر مقابل پیکان بوده است؛ این آمار نشان می‌دهد استقلال در ورزشگاه شهید بهنام محمدی کار چندان ساده‌ای برای رسیدن به پیروزی ندارد.

سایپا - گل گهر

سایپا با پیروزی و گل گهر با شکست در بازی قبلی به این دیدار رسیده‌اند. شاگردان ابراهیم صادقی با پیروزی با ارزشی که هفته گذشته مقابل استقلال به دست آوردند حالا ۱۶ امتیازی و در رده هشتم جدول هستند و پیروزی در این دیدار خانگی می‌تواند شانس این تیم را برای صعود تا رده پنجم افزایش دهد.

گل گهر که هفته‌های ابتدایی فصل را با صدرنشینی دنبال می‌کرد، حالا با پذیرفتن ۴ شکست و احتساب یک دیدار معوقه ۱۵ امتیازی و در جایگاه دهم جدول است.

گل گهر یکی از خطوط حمله قوی و یا بهتر است بگوییم بعد از سپاهان و استقلال سومین خط حمله قدرتمند مسابقات را دارد و این در حالی است که سایپا با ۸ گل زده ضعیف‌ترین خط حمله در نیمه اول جدول و بعد از ماشین سازی همراه با نساجی دومین خط حمله ضعیف مسابقات را دارد.

نساجی - ذوب آهن

این دیدار را می‌توان دیداری حساس در پایین جدول دانست. دو تیم با ۹ و ۸ امتیاز در رده چهاردهم و پانزدهم جدول قرار دارند و این بازی را می‌توان یک بازی ۶ امتیازی برای این تیم دانست.

نساجی به تازگی مربی خود را تغییر داده و مجید جلالی کهنه کار هدایت آن را پذیرفته است و ذوب آهن همچنان به رحمان رضایی اعتماد کرده است.

ذوب آهن که بیشترین ضرر را از اشتباهات داوری در این فصل داشته، یکی از دو تیمی است که هنوز پیروزی به دست نیاورده و این در حالی است که حداقل دو پیروزی این تیم مقابل فولاد و نفت مسجد سلیمان با اشتباهات داوری از دست رفت.

پیروزی در این دیدار هیچیک از این دو تیم را از رده چهاردهم بالاتر نخواهد برد اما قطعاً می‌تواند کار آنها را برای روزهای بعد ساده‌تر کند.

برنامه هفته سیزدهم رقابتهای لیگ برتر به شرح زیر است؛

جمعه ۱۰ بهمن ۹۹

نساجی مازندران- ذوب‌آهن اصفهان ساعت ۱۵ ورزشگاه شهید وطنی
تیم داوری: محمد رضا اکبریان؛ فرهاد مروجی، عباس پورحیدری و موسی مه‌آبادی، کمک داوران پشت دروازه: علی بای و کیوان علی‌محمدی
ناظر: فریدون اصفهانیان

نفت مسجد سلیمان- استقلال ساعت ۱۵ ورزشگاه شهید بهنام محمدی
تیم داوری؛ پیام حیدری؛ علیرضا ایلدرم، هیوا بهمنی و مهدی شفیعی، کمک داوران پشت دروازه: روح‌الله شریفی و مصطفی بینش، ناظر: محسن قهرمانی

سایپا- گل‌گهر سیرجان ساعت ۱۵ ورزشگاه امام علی (ع)
تیم داوری؛ کوپال ناظمی؛ سعید قاسمی، براتعلی مولوی و حسین گلشنی، کمک داوران پشت دروازه: محمدباقر پور باقر و مهدی جبرئیلی، ناظر: علیرضا یزدانی

شنبه ۱۱ بهمن ۹۹

تراکتور- آلومینیوم اراک ساعت ۱۵ ورزشگاه یادگار امام تبریز
تیم داوری؛ کمیل غلامی؛ رامین بابایی، محمد شاکر و احمد کاظم‌لو، کمک داوران پشت دروازه: وحید صالحی و رضوان سرشار، ناظر: نادر جعفری

مس رفسنجان- صنعت نفت آبادان ساعت ۱۵:۳۰ ورزشگاه شهدای صنعت مس رفسنجان
تیم داوری؛ مرتضی منصوریان؛ یعقوب سخندان، نجف پناهی و بهزاد پناهی، کمک داوران پشت دروازه: حسین زیاری و وحید زمانی، ناظر: حیدر شکور

پرسپولیس- ماشین‌سازی تبریز ساعت ۱۶:۵۵ ورزشگاه آزادی
تیم داوری؛ علی صفایی؛ سعید علی‌نژادیان، حسن انتظاری و مهدی سیفی، کمک داوران پشت دروازه: امیر عرب‌براقی و مسعود حقیقی، ناظر: حاتم بک‌پور

فولاد مبارکه سپاهان- شهرخودرو مشهد ساعت ۱۷ ورزشگاه نقش جهان اصفهان
تیم داوری؛ موعود بنیادی‌فر؛ تورج عیوض‌محمدی، محمدرسول ذورقی و محمدعلی پورمتقی، کمک داوران پشت دروازه: عباس راکی و فرهاد امینی، ناظر: رحیم رحیمی‌مقدم

فولاد خوزستان- پیکان تهران ساعت ۱۷:۱۰ ورزشگاه شهدای فولاد اهواز
تیم داوری؛ محمدرضا تارخ؛ امیرمحمد داوودزاده، اسماعیل احمدی و علی‌اکبر عظیم‌پور، کمک داوران پشت دروازه: حسین زمانی و مهرداد خسروی ناظر: اسماعیل صفیری

منبع: مهر

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها