مقام‌های آمریکا خبر دادند، «جفری اسمیت» افسر پلیس حاضر در هنگام حمله 17 دی ماه هواداران دونالد ترامپ به کنگره این کشور خودکشی کرد.
کد خبر: ۱۳۰۲۶۰۶

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، با گذشت سه هفته از حمله مرگبار طرفداران دونالد ترامپ به جلسه کنگره آمریکا برای تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، دومین افسر پلیس حاضر در هنگام این حمله خودکشی کرد.
 
رئیس اداره پلیس متروپلیتن کلمبیا که ریاست اداره پلیس واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا را برعهده دارد، از خودکشی یکی از افسران پلیس که در جریان حمله هوداران ترامپ به کنگره حضور داشت، خبر داد.
 
بنا بر گزارش وبگاه «هیل»، «رابرت کونتی» ضمن اعلام خبر خودکشی دومین افسر پلیس حاضر در هنگام حمله طرفداران رئیس‌جمهور سابق آمریکا به کنگره نام این افسر را «جفری اسمیت» اعلام کرد.
به گفته رئیس پلیس ناحیه کلمبیا، اسمیت در هنگام حمله به کنگره و در جریان تلاش برای مقابله با این حمله زخمی شده بود.
 
خودکشی دومین پلیس حاضر در حمله حامیان ترامپ به کنگره
 
کونتی افزود: «این یک واقعه بسیار ناراحت کننده و فاجعه بار برای ماست. او در نتیجه تقابلی که در کنگره صورت گرفته بود، زخمی شده بود و چند روز بعد این افسر پلیس، جان خودش را گرفت».

مقام‌های پلیس آمریکا از آغاز تحقیقات درباره خودکشی این افسر پلیس خبر دادند.
بنا بر گزارش هیل، حداقل دو افسر پلیس آمریکا به دنبال حمله ششم ژانویه (۱۷ دی ماه) هواداران ترامپ به کنگره این کشور جان دادند که یکی از آنها در نتیجه خودکشی و دیگری در نتیجه جراحت ناشی از درگیری‌ها بین عاملان حمله با نیروهای پلیس کنگره بوده است.
 
در جریان حمله به کنگره آمریکا که با تحریک ترامپ صورت گرفت، حداقل 5 نفر کشته شدند که یکی از آنها افسر پلیس محافظ کنگره این کشور بود.
 
مواضع ترامپ در برانگیختن هواداران خود برای حرکت به سوی کنگره آمریکا در روز تایید آرای الکترال انتخابات ریاست جمهوری این کشور سبب شد که دموکرات‌ها استیضاح او را در کنگره در پیش گیرند.
 
مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت ان در دست دموکرات‌هاست، استیضاح ترامپ را در آخرین روزهای حضور او در مقام ریاست جمهوری تصویب کرد و قرار است جلسات دادگاه استیضاح او در مجلس سنا در تاریخ هشتم فوریه (۲۰ بهمن) برگزار شود.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
ایستاده در سیل

روایت دست‌اول امدادگران از عملیات جست‌وجو و نجات در سیل امامزاده داوود و فیروزکوه

ایستاده در سیل

همه زنده زنده سوختند

نصرت‌الدین نصراللهی تنها شاهد حادثه سقوط هواپیمای فرماندهان جنگ، از آن روز می‌گوید

همه زنده زنده سوختند

نیازمندی ها