شرکت کنترل کیفیت هوا گزارش داد

تداوم هوای ‌مطلوب پایتخت

کیفیت هوای پایتخت امروز /هشتم بهمن/ از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۱۳۷ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان است.
کد خبر: ۱۳۰۲۴۹۴
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز بر روی شاخص ۱۴۱ در شرایط ناسالم بود.
 
در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۲، ازن با شاخص ۱۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۹۲ و منواکسید کربن با شاخص ۳۵ بوده است.
 
دانشگاه شهرک چشمه صدرنشین هوای سالم
 
بر این اساس،ایستگاه‌های شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۷۶ و پونک با شاخص ۹۳ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.
 
سوهانک منطقه ۱ در شرایط ناسالم برای همه گروه ها
 
همچنین ایستگاه‌های سوهانک منطقه ۱ با شاخص ۱۶۸،  دانشگاه علم و صنعت منطقه ۴ با شاخص ۱۶۴ و
پیروزی منطقه ۱۳ با شاخص ۱۶۰ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند. 
 
شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.
 
 ۱۹۰ روز هوای سالم در تهران 
 
از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۹۰ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها