گفت و گوی روزنامه جام جم با دونده قهرمان؛

حسن تفتیان: قهرمانی در پاریس یک دوپینگ روحی بود

 حسن تفتیان و قهرمانی در مسابقات دوومیدانی ۶۰‌متر داخل سالن فرانسه. پس از کرونا و شرایطی که بر جهان حاکم شد این یکی از نخستین مسابقاتی بود که حسن در آن شرکت کرد و قهرمان شد.
کد خبر: ۱۳۰۲۳۹۶

به گزارش جام جم آنلاین ، روزنامه جام جم نوشت: یک قهرمانی روحیه‌بخش.چرا که همه چیز در این مدت به حالت معلق در آمده بود و حالا این قهرمانی می‌تواند نوید شروعی خوب باشد برای المپیک. همان مسابقاتی که حسن رویاهایش را آنجا می‌بیند و در بین معتبرترین رشته ورزشی این تورنمنت و در بین همه غول‌های جهان به دنبال مدال می‌گردد.

 

 ظاهرا خودت خیلی از این قهرمانی راضی نیستی.

بحث راضی بودن و اینها نیست. چند ماه تمرین کرده بودم و این اتفاق یک جورهایی یک آزمایش بود برای این‌که خودم را ارزیابی کنم. تا حدودی برای خودم راضی‌کننده بود اما مربی‌ام می‌گفت که زیاد چنگی به دل نزد! البته حق با او بود. یک سری نقاط‌ضعف و قوت را به من گفت که درست بود و باید بیشتر روی آنها کار کنم. با این حال این یک مسابقه تدارکاتی خوب برایم بود.

 

 مربی‌ات چرا راضی نبود؟

خب من صد‌در‌صد آماده نیستم.همان طور هم که گفتم چند تا نکته ریز و درشت به من گفت. ضمن این‌که من چند ماه در ایران بودم و دیرتر به اردو رسیدم. کمی عقب هستم و باید چند برابر تلاش کنم تا این عقب‌ماندگی را جبران کنم. تا المپیک زمان زیادی نمانده. مسابقات پیش‌رو زیاد است و باید زیاد بدوم و زیاد تلاش کنم. امیدوارم اتفاق‌های خوبی برایم بیفتد.

 

 فکر می‌کنم این قهرمانی یک جورهایی برای تو دوپینگ روحی بود. خیلی از استرس‌ها و فشارهایی که داشتی برداشته شد.

می‌توانم بگویم یک شروع خوب. قبل از المپیک چند مسابقه دیگر هم در پیش است که آنها هم می‌توانند محک خوبی باشند. همه چیز دارد طبق برنامه پیش می‌رود و من هم تلاش می‌کنم تا هر روز بهتر و بهتر شوم. مهمترین مسابقه‌ای که قبل از المپیک در پیش دارم قهرمانی آسیاست و می‌خواهم هم در آنجا و هم در المپیک بهترین باشم.

 

 شرایط اردو چطور است؟ راضی هستی؟

تقریبا یک ماه دیگر به ایران بر می‌گردم و ۲۵ - ۲۰ روزی هم در ایران می‌مانم. طبق برنامه دوباره شب عید به پاریس برمی‌گردم و دوباره تمریناتم را ادامه می‌دهم. یکی دو مسابقه هم آنجا هست و سپس قهرمانی آسیا.

 

 و بعد از آن هم المپیک.

دقیقا بعد از قهرمانی آسیا مرحله  جدید برنامه‌هایم شروع می‌شود. می‌خواهم اتفاق‌های خوبی را رقم بزنم. فدراسیون تا اینجا پای کار بوده و تمام تلاش من این است تا بهترین شرایط را رقم بزنم. آنها هم قول داده‌اند که تا المپیک همه چیز به خوبی پیش برود. هدف ما یک چیز است،سال ۱۴۰۰ و جشن گرفتن یک موفقیت بزرگ در المپیک.

مازیار فیروزی - گروه ورزش / روزنامه جام جم 

برچسب ها: تفتیان دو پاریس
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها