سخنگوی وزارت خارجه چین:

آمریکا باید بدون هرگونه پیش‌شرط تحریم‌های ایران را لغو کند

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز تصریح کرد: آمریکا باید فوراً و بدون هرگونه پیش‌شرط به برجام بازگشته و همه تحریم‌های مرتبط با آن را لغو کند.
کد خبر: ۱۳۰۱۸۰۰

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، «هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز سه شنبه در نشست خبری خود در پکن اعلام کرد: آمریکا باید فوراً و بدون هرگونه پیش‌شرط به برجام بازگشته و همه تحریم‌های مرتبط با آن را لغو کند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص گفت: مساله هسته ای ایران در مقطع زمانی کنونی یک موضوع مهم است و طرف های آن نباید برای بازگشت هر چه زودتر آمریکا به برجام شرایط دیگری را مطرح کنند.

وی در این باره ادامه داد: ضرورت کنونی این است که همه طرف ها هر چه زودتر تفاهماتی که در نشست وزرای خارجه مذاکرات منجر به برجام در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ به دست آمد را اجرا کنند.

«هوا چون اینگ» افزود: ایران نیز بهتر است با رعایت کلیه مفاد توافقنامه، اجرای آن را احیاء کند. طرف های مختلف هم نباید برای آن شرایط دیگری بگذارند. چین امیدوار است طرف ها همراه با جامعه جهانی، برای پیشبرد بازگشت برجام به مسیر درست و پیشبرد روند حل و فصل سیاسی مساله هسته ای ایران نقش سازنده ای را ایفاء کنند.

مواضع خصمانه دولت آمریکا علیه تهران

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۸ ماه مارس سال ۲۰۱۸ میلادی (۱۸ اردیبهشت سال ۱۳۹۷) به بهانه‌های واهی و به صورت یکجانبه قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرد و از توافق هسته‌ای کشورهای ۱+۵ با ایران خارج شد.

واشنگتن سپس تهدید کرد که تحریم‌های خود علیه تهران که بر اساس توافق مذکور در زمان دولت قبلی این کشور تعلیق شده بود را بازمی گرداند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
احسان معتمدی
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۰/۳۰
۰
۱
واقعا جای تشکر دارد که کشور چین مدام درخواست رفع تحریم ما را با منطق محکم دارد

نیازمندی ها