پیشگامی دنیای دندانپزشکی برای مقابله با ویروس کرونا با طراحی این وسیله (عکس)

در دنیای متاثر از پاندمی کرونا بسیاری از چیزها تغییر کرده است. حتی روند درمانی نیز با تغییرات گسترده ای روبرو شده است. در این میان دندانپزشکان هم که با خطرات بالقوه ای روبرو هستند با تغییرات جدید درمانی روبرو خواهند شد.
کد خبر: ۱۳۰۱۵۹۵

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از دیلی میل، برای محافظت از دندانپزشکان در برابر ابتلا به ویروس کرونا ، به زودی از بیماران خواسته می شود که از کلاه ایمنی هایی با صورت باز استفاده کنند که هر قطره مملو از کووید-19 را می مکد.

کلاه ایمنی های یکبار مصرف و شفاف که توسط متخصصان دانشگاه کرنل نیویورک ساخته شده است ، به پمپی متصل می شوند که جریان معکوس هوا را در اطراف سر ایجاد می کند.

این تضمین می کند که هر قطره بالقوه آلوده در جریان هوای ورودی از دهان گرفتار می شود  و قادر به فرار از کلاه ایمنی نیست و به این ترتیب ضریب ابتلای دندانپزشکان از بیمار ناقل بسیار بالا می رود.

در کنار دندانپزشکان این مفهوم همچنین می تواند توسط اصطلاحاً متخصصان گوش و حلق و بینی که نیاز به دسترسی به سر و گردن بیماران نیز دارند استفاده شود. متخصصان بهداشت در معرض خطر بالاتری از عفونت هستند زیرا آنها اغلب با بیماران علامتی یا بدون علامت در تماس اند.

با این حال ، کارشناسان هشدار داده اند که فراهم آوردن این اقدامات گران است و ممکن است در دسترس همه نباشد.

کلاه ایمنی طراحی شده به پمپ تصفیه هوا متصل است که جریان معکوس هوا را ایجاد می کند و از خروج قطرات سرفه از کلاه ایمنی جلوگیری می کند.

محققان با استفاده از یک شبیه سازی دینامیک مایعات مبتنی بر رایانه ، تشخیص دادند که کلاه ایمنی می تواند 99.6 درصد از قطرات ساطع شده را هنگام استفاده از سرفه در یک دهم ثانیه در خود ببلعد.

این طرح دارای پوسته ای شفاف با ضخامت 0.04 اینچ (1 میلی متر) است که به طور کامل سر و گردن را محصور می کند ، البته به استثنای درگاه خلا و دیافراگم که اجازه دسترسی به دهان را می دهد.

نازلی که به درگاه دسترسی دهان متصل است  باعث افزایش قطرهای مسافتی می شود که باید در برابر جریان حرکت کنند و در نتیجه احتمال فرار آنها از کلاه ایمنی از طریق دهانه به حداقل می رسد.

محققان گفتند ، در عین حال ، این امکان ایجاد جریان روان تری است که باعث کاهش ناراحتی بیمار در اثر تلاطم هوا می شود.

این کلاه ایمنی همچنین می تواند هزینه های عملیاتی را با جایگزینی روشهای فعلی تا حد زیادی کاهش دهد، مانند ساختن اتاق های فشار منفی با فیلتراسیون هوا که ممکن است ده ها هزار پوند هزینه داشته باشد.

محققان گفتند كه هزینه هر كلاه ایمنی می تواند به اندازه 740 دلار باشد.

یافته های کامل این مطالعه در مجله Physics of Fluids منتشر شد.

آپدیت دنیای دندانپزشکی برای مقابله با ویروس کرونا با طراحی این وسیله (عکس)

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها