jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۰۱۵۲۶   ۲۸ دی ۱۳۹۹  |  ۱۷:۱۴

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: بیش از ۲۲۳ هزار نفر در طرح مسکن ملی ثبت نام انجام دادند که ۲۵ درصد از آن مربوط به استان تهران بوده است.

به گزارش جام جم آنلاین، خلیل محبت خواه، مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه مهلت ثبت نام دور سوم طرح اقدام ملی مسکن ۲۵ دی ماه به اتمام رسید گفت: در پایان این مرحله از ثبت نام ، در نصیر شهر به میزان ۸۰۰ واحد مسکونی مختص ساکنان این منطقه ظرفیت جدید در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه ساکنان نصیر شهر، رباط کریم، نسیم شهر، صالحیه و گلستان بیش از ۵۶ هزار نفر ثبت نام کرده اند، افزود: در روز‌های ابتدایی این دور از ثبت نام متاسفانه برخی از ساکنان شهر تهران ثبت نام کردند که تمامی آن‌ها در پالایش حذف شدند به همین دلیل اخطار‌های لازم را به متقاضیان دادیم که تهرانی‌ها ثبت نام نکنند.

این مقام مسئول گفت: مهلت این ثبت نام در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۵ دی‌ماه به پایان رسیده است. همکاران اداره کل راه و شهرسازی استان تهران از اولین ساعات صبح روز شنبه کار پالایش متقاضیان را آغاز کرده اند و تا کنون بیش از هزار نفر پالایش شده اند.

محبت خواه با بیان اینکه در استان تهران در ۲۰ شهر در مرحله قبل ثبت نام انجام داده‌ایم و در مراحل اول و دوم بسته به ظرفیت‌های ایجاد شده ثبت نام در پردیس، پرند، هشتگرد، ایوانکی و خود شهر تهران انجام شده است، افزود: در شهر‌های جنوبی، غربی و شرقی تهران و بخش‌هایی که فرصت ثبت نام در آن‌ها وجود داشت، ثبت نام انجام داده‌ایم و در این دوره تنها برای نصیر شهر توانسته‌ایم ظرفیت ایجاد کنیم.

محبت خواه تاکید کرد: اداره کل راه و شهرسازی استان تهران عملیات اجرایی پروژه‌های مسکن ملی را علاوه بر تهرانسر در سایت‌های شهریار، رباط کریم، قرچک، اسلامشهر و پاکدشت آغاز کرده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران توضیح داد: از بیش از ۲۲۳ هزار ثبت نام دور جدید طرح اقدام ملی مسکن در کل کشور، حدود ۵۶ هزار نفر معادل ۲۵ درصد متقاضیان مربوط به استان تهران بوده اند.

محبت خواه بیان کرد: در این دور از ثبت نام، ۱۸۳ شهر در ۱۹ استان کشور ظرفیت دارند و اراضی لازم تامین شده است. تعداد شهر‌های زیر مجموعه طرح مسکن ملی به ۷۷۰ شهر می‌رسد و تاکنون با همکاری بسیاری از دستگاه‌ها و مدیران کل استان ها، ظرفیت‌های جدید ایجاد شده است.

ثبت‌نام بیش از ۲۲۳ هزار نفر در مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن

محبت خواه تصریح کرد: در این دور از ثبت نام مسکن ملی، ظرفیت جدید در یکی از شهر‌های تهران فراهم شد و با احتساب این شهر، تعداد شهر‌های استان تهران در طرح مسکن ملی به ۲۰ رسید.

ثبت‌ نام بیش از ۲۲۳ هزار نفر در مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن

وی اظهار کرد: استان‌های ایلام، بوشهر، تهران، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، گیلان، قزوین، مازندران، آذربایجان غربی، مرکزی، سمنان، خوزستان، فارس، هرمزگان، همدان و خراسان رضوی از جمله ۱۹ استانی هستند که در این دور از طرح اقدام ملی مسکن، ثبت نام در آن‌ها انجام شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر