سمیعی و صدری اعضای جدید هیات مدیره

رسول پناه و رغبتی سرانجام از پرسپولیس رفتنی شدند

باشگاه پرسپولیس و یحیی به بن‌بست رسیدند؟

شواهد و قرائن از وضعیت تیم فوتبال پرسپولیس و مدیریت این باشگاه نشان می‌دهد روزهای خوبی در انتظار سرخ‌پوشان نیست.
کد خبر: ۱۳۰۱۱۸۴

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس،  ناراحتی یحیی گل محمدی از هیات مدیره باشگاه پرسپولیس به خصوص شخص مهدی رسول پناه مربوط به سه ماه قبل می شود. در روزهایی که بعد از بازی های متمرکز لیگ قهرمانان آسیا با جدایی شجاع خلیل زاده و حواشی بسیار عجیبی که در این راستا به وجود آمد اوج گرفت و تا فینال آسیا هم پیش رفت.

نحوه جدایی بشار رسن بازیکن عراقی پیشین سرخپوشان ضربه بدتری بود که به یحیی گل محمدی وارد شد. داستان رضایت باشگاه در زمان مدیریت مهدی رسول پناه بابت جدایی این بازیکن بعد از فینال آسیا مسئله قابل هضمی برای سرمربی پرسپولیس نبود و او درحالی که نزدیک دو ماه بعد از جنجال فیلم های حاشیه ایی که از صحبت های رسول پناه علیه او و برخی بازیکنان رخ داده بود و به خاطر حضور تیم در فینال آسیا سکوت پیشه کرده بود، این بار تحمل نکرد و در فرودگاه امام خمینی(ره) بعد از بازگشت از فینال آسیا به هیات مدیره باشگاه بابت رضایت به جدایی رسن انتقاد وارد کرد.

مصاحبه یحیی اما به مذاق برخی مدیران پرسپولیس از جمله رسول پناه خوش نیامد و در اقدامی عجیب و بی سابقه هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در رسانه رسمی این باشگاه در بیانیه ای دلایل جدایی رسن را اعلام کردند که این بیانیه بیشتر در جواب به سرمربی تیم بود تا دلایل قانع کننده برای یکی از بازیکنان تاثیرگذار سرخپوشان.بیانیه ای که گفته می شود حتی تندتر از این بوده و مدیرعامل باشگاه مانع از انتشار بندهای جنجالی آن شده است.

در واقع جرقه روشن شدن اختلاف بین سرمربی و رئیس هیات مدیره باشگاه از همان بیانیه زده شد و همه حواشی که گل محمدی به خاطر شرایط تیم کنار گذاشته بود برایش زنده شد اما گل محمدی به خاطر دربی 94 باز هم سکوت کرد تا بلکه وزارت ورزش و جوانان و اعضای هیات مدیره باشگاه به فکر تغییر رسول پناه باشند اما دربی هم تمام شد و این تغییر و تحول ایجاد نشد.

در اینکه یحیی گل محمدی که مهره های خوبی را برای فصل جاری از دست داد و باتوجه به حواشی ایجاد شده فشار زیادی را تحمل کرد شکی نیست و او از این بابت به عنوان سرمربی پرسپولیس که مسئولیت سنگینی روی شانه های خود احساس می کند حق دارد که این سوال را داشته باشد چرا مدیری که این همه حاشیه را ایجاد کرد هنوز مورد اعتماد وزارت ورزش است و او باید رئیس هیات مدیره باشد اما اینکه یحیی گل محمدی که این همه مدت سکوت کرده بود در نشست خبری وزیر ورزش را خطاب قرار داد جای سوال دارد.

یحیی گل محمدی در نشست خبری شاید از هیجان بالای فشار دربی و عصبانیت از روزهایی که می توانست برای او و شاگردانش بهتر رقم بخورد، به ناگاه وزیر ورزش را خطاب قرار داد و به وی به صورت اولتیماتومی اشاره کرد دو روز فرصت دارد تا در مورد مهدی رسول پناه تصمیم گیری کند.

پیگیری های خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس هم نشان می دهد که وزارت ورزش و جوانان تا این لحظه هیچ تصمیمی مبنی بر نشان دادن واکنش به صحبت های سرمربی پرسپولیس ندارد و مسلما مثل همه اتفاق ها وزارت ورزش موضعش بر این است که تصمیم گیرنده تصمیمات باشگاه بر عهده هیات مدیره است نه آنها.

اعضای هیات مدیره پرسپولیس هم فعلا از دسترس خارج شده اند و هیچ کسی پاسخگوی این شرایط نیست. مهدی رسول پناه هم درحالیکه در این دو سه روز در فضای مجازی مورد هجمه هواداران قرار گرفته است هیچ واکنشی به این مسائل نشان نداده و این طور که از شواهد و قرائن پیداست تصمیمی هم برای استعفا ندارد.

در این بین جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه هم کار چندان زیادی نمی تواند انجام دهد. او اجرا کننده تصمیمات هیات مدیره است و بعید است که بتواند وزارت ورزش و یا همه اعضای هیات مدیره را برای ایجاد تغییرات راضی کند، از طرفی او نمی خواهد علیه سرمربی تیمش هم موضع گیری کند.

با این حال تا امروز هیچ اتفاق جدید مدیریتی در پرسپولیس رخ نداده و تعطیلی تمرین امروز سرخپوشان هم کمکی به تلطیف شدن جو نکرده است.

پیگیری های خبرنگار فارس گویای این مطلب است که اگر این روند ادامه پیدا کند، احتمال حضور یحیی گل محمدی در تمرینات سرخپوشان کم است و اگر فردا یحیی در تمرینات تیمش شرکت نکند به این معنا است که او در تصمیمش و حرفی که زده قاطع است و نمی خواهد دیگر تحت هر شرایطی روی نیمکت مربیگری پرسپولیس بنشیند.

فردا تعیین کننده خیلی اتفاقات در پرسپولیس است و باید دید سمیعی به عنوان مدیرعامل باشگاه چه راهکاری برای برون رفت از این شرایط دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها