jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۹۹۸   ۲۳ دی ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۲

وزیر دفاع در دومین همایش راهبردی استاندارد و کیفیت نیروهای مسلح:

دشمنان جز زبان قدرت، زبان دیگری نمی فهمند

با حضور وزرای دفاع و راه و شهرسازی، رئیس سازمان ملی استاندارد، رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح و مدیران عامل سازمان وزارت دفاع، دومین همایش راهبردی استاندارد و کیفیت نیروهای مسلح و رونمایی از تمبر اختصاصی اعطای جایزه سال سپاس نیروهای مسلح به میزبانی موسسه استاندرد ملی وزارت دفاع برگزار شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم با درود به روان پاک و مطهر شهدا به ویژه شهید دانشمند، دکتر محسن فخری زاده گفت: خوشبختانه در این سال ها تعامل بسیارتنگاتنگی با وزارت راه و شهر سازی و همچنین مرکز ملی استاندارد رقم خورد که این موضوع نشانگر درک و عمق بینش هر چه بیشتر مدیران این سازمان ها از منافع ملی است.
 
امیر سرتیپ حاتمی با تقدیر از تمامی ارکان نیروهای مسلح و موسسه استاندارد دفاعی در تدوین و پیاده سازی استانداردهای دفاعی گفت: ما در گام اول و دوم انقلاب بحث پیاده سازی و تکمیل تمدن ایرانی اسلامی را دنبال می کنیم که رعایت استانداردهای دفاعی در تمامی ابعاد نقش به سزایی در این مهم خواهد داشت.
 
وزیر دفاع با بیان اینکه دشمن درصدد توقف و ایجاد سد در برابر حرکت و رشد انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است گفت: نظام سلطه برای نیل به اهداف شوم خود تمامی ابزارها و امکانات خود را به کار بست و در این مسیر جنگ تحمیلی، تحریم های ظالمانه و در نهایت نیز ترور دانشمندان میهن مان را در ستور کار خود قرار داد.
 
امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تمام حربه ها و توطئه های دشمنان در متوقف کردن جمهوری اسلامی با شکست مواجه شده است خاطرنشان ساخت: تمام هدف آنها از محدود سازی ایران در ابعاد مختلف اقتصادی و نظامی اعم از تحریم ها و کاهش برنامه های موشکی، کاهش قدرت جمهوری اسلامی و تضعیف و نهایتاً تسلیم ایران است.
 
وی با بیان اینکه رفتارهای خصمانه دشمنان به ویژه آمریکای جنایتکار بر همگان واضح و آشکار است گفت: دشمنان در مقابل ما تمام قد ایستاده اند و ایرانی ها را تروریست عنوان می کنند؛ بنابراین در این فضای نا عادلانه و بی منطق ناگزیریم روز به روز قدرتمند شویم؛ چرا که آنها جز زبان قدرت، زبان دیگری را نمی فهمند.
 
وزیر دفاع با بیان مولفه های قدرت در اقتدار جمهوری اسلامی گفت: قدرت شاخصه ها و ابعاد مختلفی از جمله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ... در پیشبرد اهداف یک کشور دارد؛ اما اقتدار نظامی و قدرت دفاعی در جمهوری اسلامی بعد بسیار مهم قدرت است چرا که موقعیت ژئوپولتیک ایران اسلامی، وجود ذخایر متعدد و به ویژه عمق راهبردی کشورمان در منطقه ایجاب می کند این وجه از قدرت در کشور روز به روز افزایش یابد.
 
امیر سرتیپ حاتمی با یادآوری رشادت های سردار سرافزار اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی در منطقه غرب آسیا گفت: دشمنان با تشکیل داعش و گروه های تروریستی در منطقه به دنبال تغییر وضعیت منطقه و تسلط برآن از طریف دامن زدن به شکاف ها بودند، اما سپهبد شهید قاسم سلیمانی به کمک همرزمان شهیدش، با ایجاد وحدت و یکپارچی نه تنها نقشه شوم دشمنان را با شکست مواجه ساخت بلکه موجب انسجام و پیوستگی این منطقه به ویژه به لحاظ امنیتی شد.
 
وزیر دفاع با بیان اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران جزو بهترین ارتش های جهان هستند گفت: طراحی و تولید تسلیحات راهبردی خود را هر روز به لحاظ کیفیت افزایش می دهیم و با کاهش زمان ایده تا محصول و قیمت تولیدات دفاعی توان بازدارندگی کشور را ارتقا می دهیم که البته استاندادها در رسیدن به هر سه مولفه نقش تعیین کننده دارند و بایستی مورد توجه جدی قرار گیرند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها