jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۱۳۰۰۹۲۴   ۲۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۷:۰۹

سالار عقیلی درباره افشین یداللهی اینگونه می‌گوید: «از دید من دکتر یداللهی یک انسان بود، یک انسان آزاده، یک انسان پاک نهاد. این پاکی و خلوص را در اشعار ایشان نیز می‌بینید.»

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از ایسنا، روز گذشته ۲۱ دی‌ماه مصادف بود پنجاه و دومین سالروز تولد افشین یداللهی فقید.

به همین منظور برنامه رادیویی «با کاروان شعر و موسیقی» از رادیو فرهنگ امروز به بررسی اثر «جان من ایران» از این ترانه‌سرای فقید پرداخت.

یداللهی در ۲۱ دی ماه ۱۳۴۷ در اصفهان زاده شد. او فعالیت ترانه سرایی خود را از سال ۱۳۷۶ در رادیو آغاز کرد. تیتراژ بسیاری از سریال‌های تلویزیونی از جمله آثار اوست. قطعه «جان من ایران» نیز از جمله کارهای تلویزیونی او برای مجموعه‌ای به نام «معمای شاه» است. سرانجام او در ۲۵ اسفند سال ۱۳۹۵ به علت سانحه رانندگی درگذشت.

علیرضا شعبانی زرین کفش آهنگساز قطعه «جان من ایران» که با نام هنری بابک زرین شناخته می‌شود در هشتم مرداد ۱۳۵۷ در رشت زاده شد. او از نوجوانی موسیقی را با پیانو آغاز کرد. بابک زرین برای خوانندگان مختلفی در زمینه موسیقی آهنگسازی کرده است. همچنین او برای برخی سریال‌های داستانی تاریخی یک دهه اخیر آهنگسازی کرده است. از جمله کارهای تلویزیونی او برای مجموعه‌ «معمای شاه» است.

سالار عقیلی خواننده قطعه «جان من ایران» است. او بارها از صدای خود در سریال‌های داستانی تاریخی استفاده کرده است.

سالار عقیلی درباره ساخت آثار حماسی موسیقی می‌گوید: «یک بار آقایی در خیابان مرا دید و پرسید که آقای عقیلی چرا شما مدام کارهای حماسی و ملی میهنی می‌سازید؟ پاسخ دادم من کارهای ملی میهنی دوست دارم و صدایم به آن فضا می‌خورد. به هر حال این‌هاست که می‌تواند اصالت موسیقی را حفظ کند و در عین حال به موسیقی سنتی و ایرانی عمومیت دهد.»
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر