jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۹۱۵ ۲۳ دی ۱۳۹۹  |  ۰۲:۳۶

یادداشت معاون آموزش پلیس راهور تهران برای روزنامه جام جم؛

جریمه‌ای برای این روزهای سخت

سرهنگ علی همه‌خانی معاون آموزش پلیس راهور تهران در رابطه با جرایم وسایل نقلیه و ساماندهی آنها در سطح تهران یادداشتی را در اختیار روزنامه جام جم قرار داده است که در ادامه مشاهده می کنید.

برای‌ساماندهی موتورسیکلت‌های متخلف در سطح ‌تهران طرح‌های مختلفی تاکنون اجرا شده‌ و بنابر ماده ۲۰آیین‌نامه راهنمایی‌ورانندگی، موتور‌سیکلت‌های متخلف ضمن اعمال قانون به پارکینگ منتقل می‌شود؛ آنقدر که کار به جایی رسید که پارکینگ‌های سطح شهر پر شد از موتورسیکلت‌های توقیفی و بعضی از آنها به موتورسیکلت‌های رسوبی تغییر عنوان پیدا کردند اما حالا و با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی و اقتصادی امروز، تصمیم به تغییر رویه گرفته شد و قرار است از مجازات‌های جایگزین برای متخلفان استفاده شود تا هم با نتیجه‌های بهتری در سطح شهر روبه‌رو شویم و هم راکبان موتورسوار با جریمه مالی و ضبط موتور سیکلت‌شان با مشکلی افزون بر دیگر مشکلات جامعه روبه‌رو نشوند؛ بنابراین، این روزها‌ با هماهنگی دستگاه قضا به پلیس اجازه داده شده در طرح موتوریار، موتورسوار متخلف را از چند دقیقه تا ۱۲ ساعت، بسته به نوع تخلف کنار خودش نگه‌دارد.
 در این طرح قرار است علاوه بر این‌که به موتورسوار متخلف آموزش داده ‌می‌شود که فرهنگ ترافیک درست چگونه است و او نباید به عنوان راکب موتورسیکلت، چه تخلف‌هایی انجام بدهد، با پوشاندن کاور مشخص و در دست گرفتن یک راکت مخصوص در کنار پلیس و در قامت مامور راهنمایی‌ورانندگی قرار بگیرد و به سایر موتورسواران متخلف و شبیه خودش تذکر بدهد که تخلفی انجام ندهند که موجب بی‌نظمی و هرج‌ومرج در شهر خواهد شد.
چنین اقدامی این پیام را به دیگر راکبان موتورسیکلت می‌رساند که من به عنوان متخلف از کاری که کرده‌ام پشیمانم و حالا در کنار پلیس قرار گرفته‌ام که به آنها کمک کنم و به دیگر موتورسیکلت‌سواران یادآوری کنم مرتکب خلاف نشوند. آنها در همین مدت زمان کوتاه آموزش می‌بینند که چطور و چگونه با متخلف برخورد کنند؛ البته در این میان این نکته مهم است که پلیس با شرکت بیمه هماهنگی‌های لازم را انجام داده و تمام عزیزانی که به عنوان موتوریار در کنار پلیس راهنمایی و رانندگی قرار می‌گیرند، تحت‌پوشش بیمه هستند تا خدای‌نکرده در صورت رخ‌دادن اتفاقی در این محل‌ها، بیمه بتواند نقش خودش را به‌خوبی در حق راکبان موتور ایفا کند. به نظر می‌رسد که این طرح بتواند قدمی مثبت در جهت آموزش فرهنگ درست ترافیک برای موتورسواران و حفظ سلامت و ایمنی آنان داشته باشد.  
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر