jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۸۹۹   ۲۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۲

چین تصمیم دارد برای ساخت ایستگاه فضایی خود ۳ مأموریت به فضا انجام دهد.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از مهر؛ آکادمی فناوری وسیله پرتاب چین مشغول تکمیل موشک‌هایی است که در آینده نخستین ماژول ایستگاه فضایی این کشور را همراه یک محموله باری و ابزار سوخت گیری به فضا می‌برند.

طبق اطلاعات موجود، چین تصمیم دارد طی ۱۱ مأموریت یک ایستگاه با ۳ ماژول در فضا بسازد. همچنین قرار است موشک‌های در حال توسعه طی یک مأموریت فضانوردان را به فضا ببرند.

موشک جدید لانگ مارچ ۵B نام دارند و قرار است نخستین ماژول با وزن ۲۲ متریک تن در بهار سال جاری به فضا ببرد. البته هنوز زمان دقیق این عملیات مشخص نیست.

ژو جیانپینگ طراح ارشد برنامه سفر فضانوردان چین در این باره می‌گوید: به زودی ساخت ایستگاه فضایی سرنشین دار چین در مدار زمین تکمیل می‌شود. این ایستگاه با پیشرفته‌ترین استانداردهای جهانی همخوان است.

این کشور همچنین تصمیم دارد در ۲۰۲۲ میلادی یک تلسکوپ در رده هابل را به مدار زمین بفرستد. این تلسکوپ Xuntian نام دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.