jamejamonline
اقتصادی اقتصاد ایران کد خبر: ۱۳۰۰۸۱۶   ۲۱ دی ۱۳۹۹  |  ۱۹:۴۸

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اعلام هشدار نسبت به افرادی که کارت ملی خود را برای واردات گوشی اجاره می دهند گفت: این افراد از سبدهای حمایتی دولت محروم می شوند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از وزارت ارتباطات، رضا باقری اصل با اشاره به افرادی که هویت خود را اجاره می‌دهند گفت: معدود افرادی هستند که هویت و کارت ملی خودشان را برای واردات تلفن همراه و غیره اجاره می‌دهند. این افراد از سبدهای حمایتی، بیمه رایگان درمان، دریافت وام و سایر حمایت‌های دولت محروم می‌شوند. در واقع این عده خود را از حمایت‌ های اجتماعی محروم می‌کنند.

وی با اشاره به کارکردهای سامانه جامع رفاه ایرانیان به عنوان یکی از خدمات دولت الکترونیک در کشور، گفت: برای به روز بودن اطلاعات، ۵۰ پایگاه اطلاعاتی در سامانه رفاه ایرانیان به یکدیگر متصل هستند.

باقری اصل با بیان اینکه در دولت دهم با تصویب قانون هدفمندی یارانه‌ها، اطلاعات مردم بر اساس خوداظهاری دریافت شد، ادامه داد: از سال ۹۲ به بعد با تجمیع اطلاعات ثبتی از دستگاه‌های مختلف، آزمون وسع سنجی انجام شد و ۲۰ میلیون نفر از لیست دریافت یارانه حذف شدند که این طرح با کمترین میزان شکایت مواجه شد. زیرا اطلاعات افراد به روز و قابل دسترس خود آنها بود.

وی با بیان اینکه سامانه جامع رفاه ایرانیان توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دیتاهای آن را ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: این سامانه در اعمال سیاست‌های حمایتی دولت مؤثر عمل می‌کند. هم اکنون ۵۰ پایگاه اطلاعاتی اعم از هویتی، مالی، تحصیلی و غیره بهم متصل هستند و این اطلاعات را با استفاده از کد ملی ارائه می‌کنند.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه ابزارهای توسعه این سامانه در حال حاضر تکمیل شده و تا پایان سال جاری داده‌ها به روزرسانی و هر تغییری در خانوار ثبت خواهد شد، افزود: به عنوان مثال اگر به شخصی آسیبی وارد شود یا خانواده‌ای سرپرست خود را از دست دهد، در این سامانه ثبت می‌شود. در این سامانه، اطلاعات پردازش شده وجود دارد، به طوری که متوسط گردش بانکی ماهانه افراد، قیمت خودرو بدون ذکر نام خودرو و غیره درج شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

نباید برای خارجی‌ها فرش قرمز پهن کنیم

اوایل سال ۹۷ بود که آمریکا از برجام خارج شد و همه تحریم‌ها علیه ایران بازگشت. آن‌طور که کارشناسان اقتصادی و سیاسی تحلیل می‌کنند، تحریم‌های آمریکا علیه ایران بی‌سابقه بوده و شرکت‌های سرمایه‌گذاری مختلف شامل شرکت‌های نفتی، خودرویی، لوازم خانگی و غیره از ترس تحریم‌های آمریکا بعد از خروج آنها از برجام، چمدان‌های خود را بسته و کشورمان را ترک کردند.

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

مشکل 100 ساله بودجه‌ریزی ایران

زمانی که بودجه 1400 تقدیم مجلس شد انتقادات زیادی نسبت به اعداد و ارقام و همچنین منابع و مصارف آن مطرح شد، اما باید توجه داشت علاوه بر مشکلات بودجه سال آینده، نظام بودجه‌ریزی در ایران دارای ایراد و اشکالات ساختاری است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر