زینب سلیمانی در مراسم رونمایی از کتابی که صدای زنان راوی جنگ است

«اینجا سوریه است» نیاز امروز ماست

چاپ مجدد کتاب

داستان زنان داعشی در «مهمانخانه بیوه‌های جوان»

ویراست تازه‌ای از کتاب «مهمان‌خانه بیوه‌های جوان»، نوشته آزاده معاونی با ترجمه معصومه فخارموحد از سوی نشر کتابستان معرفت روانه بازار نشر شد.
کد خبر: ۱۳۰۰۶۲۶

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از تسنیم ، کتاب «مهمانخانه بیوه‌های جوان» برای دومین بار توسط انتشارات کتابستان معرفت منتشر و روانه بازار نشر شد. این اثر زندگی 13 زن جوان و پیر، تحصیل‌کرده و بی‌سواد را از زمان پیوستن به داعش روایت می‌کند.

این روایت فقط به داستان‌های عربی یا خاورمیانه‌ای نمی‌پردازد، بلکه در انگلیس، آلمان، تونس، سوریه، ترکیه، لیبی و عراق اتفاق می‌افتند و از شیوه‌هایی می‌گوید که زنان به نظامیان داعش جذب، ترغیب و ملحق شدند؛ طی این روند این زنان به همسران، خویشاوندان، معلمان و همسایگان خود توهین کردند و آن‌ها را نادیده گرفتند.

داستان زنان داعشی در «مهمانخانه بیوه‌های جوان»

آزاده معاونی خبرنگار ایرانی‌الاصل در این کتاب از دریچه نگاه خبرنگاری آمریکایی به فرایند جذب و حضور زنان داعش نقبی زده است و حاصل سال‌ها تحقیق میدانی خود را با این کتاب به میدان آورده است.

این کتاب در سال 2019 نیز نامزد جایزه 50 هزار پوندی «بیلی جیفورد» که مهم‌ترین جایزه انگلستان در حوزه ادبیات غیرداستانی محسوب می‌شود شده بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها