بحران در آمریکا| نگرانی از تکرار حادثه حمله به کنگره در روز ۲۰ ژانویه

مقامات امنیتی و پلیس آمریکا از بیم حملات بیشتر هواداران رئیس جمهور آمریکا، در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.
مقامات امنیتی و پلیس آمریکا از بیم حملات بیشتر هواداران رئیس جمهور آمریکا، در حالت آماده‌باش قرار گرفته‌اند.
کد خبر: ۱۳۰۰۴۶۷

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، در پی حمله روز چهارشنبه هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره، پلیس واشنگتن دی‌سی در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفته است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «سی‌بی‌اس نیوز»، پلیس دریافته است برخی مهاجمان کنگره همچنان در حوالی همان منطقه هستند و بیم آن وجود دارد که قصد انجام حملاتی به ساختمان‌های دولتی را داشته باشند.

روز جمعه پلیس و مأموران اداره اطلاعات فدرال آمریکا بازرسی از فرودگاه‌ها و هتل‌ها را آغاز کرده‌اند تا افرادی که در حمله روز چهارشنبه دست داشته‌اند شناسایی کنند.

راست‌گرایان افراطی حامی ترامپ در شبکه‌های اجتماعی در حال مشورت درباره هدف بعدی خود هستند و یک کانال تلگرام متعلق به این افراد نوشته است: «۲۰ ژانویه تاریخ بعدی روی تقویم است که هواداران ترامپ و دیگر ملی‌گرایان دوباره در برابر کنگره گرد هم می‌آیند».

«رایان مک‌کارتی» وزیر ارتش آمریکا اعلام کرده برای جلوگیری از اقدامات مشابه حمله به کنگره، دورتادور این ساختمان فنس‌کشی می‌شود و هزاران نیروی گارد ملی برای تأمین امنیت واشنگتن مستقر شده‌اند.

«تام واریک» مقام سابق بخش مبارزه با تروریسم وزارت امنیت داخلی آمریکا گفت، حمله به کنگره کتابچه راهنمایی برای تروریسم داخلی بود.

«تام اوکانر» مأمور سابق اف‌بی‌آی نیز در این باره گفت: «مهم نیست چه کسی باشی، نگران جان خود هستیم زیرا تمام حقایق حاکی از این است که از آن جماعت هر کاری ساخته است. هر کاری از جمله [استفاده از] بمب لوله‌ای، سلاح، هر چیزی».

چهارشنبه شب بود که همزمان با بر‌گزاری جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری، عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند به داخل آن یورش بردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده‌ها نفر هم زخمی شدند.

تا کنون شمار زیادی از مقامات سابق و کنونی آمریکا، حمله هواداران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره آمریکا را محکوم کرده‌اند.

همچنین در پی وقوع این حادثه شمار زیادی از رهبران و دیپلمات‌های ارشد کشورهای مختلف، آن را محکوم کرده و انتقال مسالمت‌آمیز قدرت و احترام به دموکراسی را در آمریکا خواستار شده‌اند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها