jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۳۶۳ ۱۹ دی ۱۳۹۹  |  ۱۰:۵۹

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران تاکید کرد؛

تاثیر دستگاه‌های دتکتور منوکسیدکربن در کاهش آمار گازگرفتگی

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: تاکید بر استفاده از دستگاه های دتکتورمونوکسید کربن در کاهش آمار گازگرفتگی بسیار موثر خواهد بود.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین، مهدی داوری در گفتگو با ایسنا در این باره اظهار کرد: همچون هر ساله در ماه پایانی پاییز و ماه ابتدایی زمستان حوادث گازگرفتگی افزایش پیدا می کند.

وی ادامه داد: در این مدت تجهیزات گرمایشی بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد یا گاهی تجهیزات گرمایشی غیر استاندارد استفاده می شود.

وی در خصوص نقش استفاده از سنسورهای نشت گاز منوکسید کربن در کاهش حوادث گازگرفتگی اظهار کرد: سازمان آتش نشانی به شدت به استفاده از دستگاه های آشکارسازهای گاز CO یا دتکتور های گاز منوکسید کربن اعتقاد دارد. زمانی که میزان گاز منوکسید کربن زیاد شود این دستگاه ها آلارم یا هشدار می دهند و یکی از موثر ترین وسیله ها برای پیشگیری از گازگرفتگی با منوکسید کربن است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی تهران تاکید کرد: خوشبختانه این دستگاه در داخل کشور هم تولید شده است.

داوری ادامه داد: در سال جاری نیز با همکاری شهرداری تعدادی از این دستگاه ها را در یکی از مناطق تهران که دارای بافت فرسوده است، اهدا کردیم. این نیز گامی در راستای فرهنگ سازی برای استفاده از این دستگاه بود. تاکید بر استفاده از دستگاه های دتکتور منوکسید کربن در کاهش آمار گازگرفتگی بسیار موثر خواهد بود، البته استفاده از این دستگاه به این معنی نیست که می شود از تجهیزات نا ایمن استفاده کرد.

داوری در خصوص اینکه در قوانین الزامی برای نصب این دستگاه ها تعریف شده است یا خیر گفت: در خصوص نصب دتکتور های منوکسید کربن الزام خاصی را نداریم، آن چیزی که الزام است در خصوص نصب سیستم های اعلام و اطفا حریق است.

وی افزود: اضافه شدن الزام نصب دتکتور ها در قوانین نیازمند بررسی است، دستورالعمل هایی که سازمان آتش نشانی ارائه می کند هم بر اساس آیین نامه های ملی است، اگر چنین قوانینی وجود داشته باشد می تواند اتفاق خوبی باشد؛ البته با توجه به اینکه سیستم های گرمایشی در ساختمان های نوساز، به روزتر و استانداردتر است، موضوع گازگرفتگی در این ساختمان ها کمتر اتفاق می‌افتد و تهویه هوا هم در این ساختمان ها بهتر انجام می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر