jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۳۰۰۳۴۷   ۱۹ دی ۱۳۹۹  |  ۰۸:۵۳

بیش از ۶۰ درصد از شهروندان آمریکا رئیس جمهور این کشور را عامل شورش و بلوا و همچنین تسخیر ساختمان کنگره در روز چهارشنبه می دانند.

به گزارش جام جم آنلاین از مهر، نتایج نظرسنجی جدید و مشترک نشریه پولیتیکو/ مورنینگ روز پنج شنبه فاش کرد که از هر ده شهروند آمریکایی شش تن آنها «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را برای تسخیر کنگره این کشور به دست حامیانش مسئول و مقصر می دانند.

نشریه پولیتیکو در گزارشی پیرامون جزئیات و نتایج این نظرسنجی اعلام کرد: «نظرسنجی مذکور که از شامگاه چهارشنبه تا صبح پنج شنبه به وقت محلی انجام شد، نشان داد که ۶۳ درصد از رأی دهندگان ثبت نام شده معتقدند ترامپ دستکم «تا حدی» باعث و بانی اتفاقاتی است که به شورش و بلوا در کنگره منتهی شد. تقریباً نیمی از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی (۴۹ درصد) نیز معتقدند که ترامپ «به میزان زیادی» مسبب بروز این شورش ها بوده است.

همچنین حدود ۷۰ درصد از پاسخ دهندگان در این نظرسنجی، شورشیان را حامیان ترامپ می دانستند و اکثریت آنها نیز (۵۹ درصد) اعلام کردند که این شورشیان باید در زمره تروریست های داخلی قرار گیرند.

شایان ذکر است که در پی تسخیر ساختمان کنگره و تعطیلی موقت دو مجالس سنا و نمایندگان، قانونگذاران هر دو حزب مجبور شدند در مکانهایی امن پناه بگیرند.

این در حالی است که هدف اصلی شورشیان ایجاد اختلال در روند تأیید آرای الکترال کنگره و اعلام رسمی جو بایدن، نامزد پیروز در این انتخابات بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر