jamejamonline
فرهنگی کتاب و ادبیات کد خبر: ۱۳۰۰۲۴۵   ۱۸ دی ۱۳۹۹  |  ۱۵:۱۸

مورین لی، رمان‌نویس انگلیسی داستان‌های بلند تاریخی در ۸۸ سالگی از دنیا رفت.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایبنا از بوکسلر ، انتشارات اوریون که از سال ۱۹۹۴ آثار خانم لی را چاپ می‌کند گفت این خبر بسیار ناراحت‌کننده بود و تایید کرد که او روز ۳۱ دسامبر در منزل خود در کُلچستر، در جمع خانواده‌اش درگذشت.
 
خانم لی از پرفروش‌های همیشگی «ساندی تایمز» بود و در سال ۲۰۰۰ با رمان «رقص در تاریکی» جایزه انجمن رمان‌نویسان رمانتیک را از آن خود کرد. او پیش از آنکه ۲۴ رمان خود را بنویسد داستان کوتاه می‌نوشت و در سال ۱۹۸۳ رمان‌نویسی را با «لیلا» شروع کرد. در اواسط دهه ۹۰ به نوشتن مجموعه «خیابان پرل» پرداخت. بیشتر کتاب‌های او داستان‌های دنباله‌دار تاریخی بودند که در شهر محل زندگی‌اش یعنی لیورپول اتفاق می‌افتادند.
 
بر اساس آمار نیلسن بوک‌اسکن که البته تنها از ۱۹۹۸ ثبت شده او ۱.۷ میلیون کتاب به ارزش ۸.۱ میلیون پوند به فروش رساند. حتا بعد از اینکه خانم لی نوشتن را متوقف کرد آثارش ازجمله «خداحافظ لیورپول» و «بعد از آنکه جنگ تمام شد» با تجدید چاپ خوانندگان جدیدی پیدا کرد.


نویسنده انگلیسی داستان های پرفروش تاریخی درگذشت 
جولیت ایورز، دستیار ناشر در اوریون گفت: «مورین لی در اوریون مورد علاقه همه ما بود. کتاب‌هایش عالی بودند و او واقعا ملکه داستان‌های حماسی تاریخی بود. اما از آن هم مهم‌تر شخصیت فوق‌العاده‌ای داشت. همه ما بسیار دلتنگش خواهیم شد.»
 
دِیو لی، یکی از سه پسر این نویسنده گفت او بسیار مهربان و در مورد موفقیت‌هایش در داستان‌نویسی بسیار متواضع بود. او گفت: «اگر او را جایی می‌دیدید متوجه نمی‌شدید که یک رمان‌نویس موفق است. درباره دستاوردهایش جایی صحبت نمی‌کرد. زندگی ما حالا خالی‌تر خواهد شد.»
 
از خانم لی حدود ۱۵۰ داستان کوتاه به جای مانده. تعدادی از آثار او در اسپانیا، لهستان و روسیه نیز منتشر شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر