غرامت خون حاج قاسم با توقیف اموال رئیس‌جمهور آمریکا
پرونده ترور شهید سلیمانی در دادگاه‌های بین‌المللی؛

غرامت خون حاج قاسم با توقیف اموال رئیس‌جمهور آمریکا

دولت کویت احتمالاً تا ۴۸ ساعت آینده استعفا می‌کند

یک روزنامه کویتی از احتمال استعفای دولت این کشور ظرف ۴۸ ساعت آینده خبر داد.
یک روزنامه کویتی از احتمال استعفای دولت این کشور ظرف ۴۸ ساعت آینده خبر داد.
کد خبر: ۱۳۰۰۰۶۵

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از فارس، بعد از درخواست ۳۷ نفر از نمایندگان مجلس الأمه (پارلمان) در خصوص استیضاح «صباح الخالد» نخست‌وزیر کویت، برخی خبرها از استعفای دولت کویت ظرف ۴۸ ساعت آینده خبر می‌دهند.

روزنامه کویتی «الرأی» امروز چهارشنبه با اشاره به اینکه ۳۷ نماینده پارلمان خواستار استیضاح نخست‌وزیر شده‌اند، از احتمال استعفای دولت ظرف ۴۸ ساعت آینده خبر داد.

این روزنامه نوشت که با «علی القطان» نماینده پارلمان کویت نیز به گروه نمایندگانی که خواستار استیضاح نخست‌وزیر هستند، پیوست و به این ترتیب شمار نمایندگانی که خواهان استیضاح نخست‌وزیر هستند به ۳۷ نفر رسید.

روزنامه کویتی «القبس» نیز نوشت که دولت صباح الخالد در جلسه امروز پارلمان شرکت نمی‌کند و دلیل آن تصمیم سه تن از نمایندگان پارلمان برای استیضاح نخست‌وزیر است که با موافقت ۳۶ نماینده دیگر همراه بوده است.

منابع کویتی گزارش کردند که محورهای سه‌گانه استیضاح نخست‌وزیر عبارت است از: نخست نقض آشکار مفاد قانون اساسی در حین تشکیل دولت، عدم رعایت دستورالعمل‌های مجلس جدید، سلطه قوه مجریه در تشکیل پارلمان و اخلال در ماده ۹۸ قانون اساسی.

دولت کنونی کویت اواسط دسامبر گذشته با اعمال تغییرات گسترده تشکیل شد و از مهم‌ترین این تغییرات نیز بازگشت منصب وزیر کشور به خاندان حاکم کویت بود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها