نیروی دریایی کره جنوبی یک ناو محافظ جدید تحویل گرفته و چراغ سبز برای شروع ساخت اولین ناو هواپیمابر خود را نیز دریافت کرد.
کد خبر: ۱۲۹۹۷۱۶
به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، نیروی دریایی کره جنوبی در روزهای اخیر شاهد دو اتفاق مهم بوده است. مسئله اول تحویل یک ناو محافظ جدید به این نیرو است. شناور Gyeongnam از کلاس Daegu ساخت شرکت دوو کره جنوبی است. این ناو محافظ چهارمین فروند در این کلاس از شناورهای رزمی برای نیروی دریایی کره جنوبی است و در کل این نیرو به دنبال تحویل گرفتن 8 فروند از این شناورها است. ناوهای این سری در حقیقت بر پایه کلاس Incheon توسعه پیدا کرده اند.
مشخصات کلی ناوهای کلاس Daegu عبارت است از : وزن در حدود 3500 تن ، طول 122 متر و عرض 14 متر. این شناورها از سیستم پیشران ترکیب توربین گازی و موتور دیزلی بهره می برد و می تواند به سرعت نهایی 56 کیلومتر در ساعت برسد. این ناو به موشک های کروز ضد کشتی ساخت کره جنوبی مدل Haeseong ، مدل حمله به اهداف زمینی از همین موشک ، سامانه موشکی پدافند هوایی K-SAAM ساخت کره جنوبی ، یک سامانه دفاع نزدیک فالانکس، یک قبضه توپ 127 میلی متری ، پرتاب گر اژدر و موشک های ضد زیردریایی نیز مجهز شده است. این کشتی ها 140 نفر نیز خدمه دارند.
 
تحولات جدید و مهم برای نیروی دریایی کره جنوبی+عکس
ناو محافظ Gyeongnam
تحولات جدید و مهم برای نیروی دریایی کره جنوبی+عکس
نمایه گرافیکی از طرح ناو هواپیمابر کره جنوبی
 
خبر مهم دیگر برای نیروی دریایی کره جنوبی آغاز رسمی برنامه ساخت ناو هواپیمابر این کشور است. این نیرو در آخرین روز سال 2020 میلادی برنامه و جزییات این طرح را نهایی کرده و بودجه های لازم برای آن در طرح دفاعی بین سال های 2020 تا 2024 تامین خواهد شد. این ناو هواپیمابر از طراحی دو برج فرماندهی بهره برده و به سیستم کشف موشک های بالستیک نیز مجهز خواهد بود. پرنده اصلی آن نیز هواپیماهای سری اف 35 بی خواهد بود. کره ای ها امیدوار هستند که در سال 2030 میلادی این شناور را وارد خدمت کنند. این شناور در حدود 40 هزار تن وزن خواهد داشت و 20 فروند جنگنده اف 35 بی نیز بر روی آن مستقر خواهد شد.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها