کد خبر: ۱۲۹۹۰۲۳
یك سال از شهادت حاج‌قاسم سلیمانی، فرمانده میدانی مبارزه با تروریسم می‌گذرد؛ فرماند‌ه‌ای كه تمام محاسبات آمریكا را در منطقه به هم زد و دلیل جنایت ترامپ در به شهادت رساندن این فرمانده شجاع نیز همین مساله بود.
واقعیت آن است كه قرار نبود داعش در منطقه از بین برود، زیرا آمریكایی‌ها این تروریست‌ها را آورده بودند كه برای سالیان طولانی بمانند و كشور‌های دیگر را نیز اشغال و تحت‌تاثیر قرار دهند. اما شهید سپهبد سلیمانی و نیرو‌های مخلص و شجاع مقاومت، به‌خوبی توطئه‌های استكبار جهانی را شناختند و آنها را با شكست روبه‌رو كردند و ملت‌های سراسر منطقه و جهان خواهند فهمید كه آمریكا برای حمایت از داعش، دست به اقدام جنایتكارانه خود در شهادت سردار سلیمانی زد.
اگر تدابیر حكیمانه فرمانده معظم كل قوا و اقدامات سردار سپهبد شهید سلیمانی و همرزمانش، ازجمله رزمندگان نیروهای مسلح و مردمی سوریه و عراق نبود، تسلط داعش بر منطقه اجتناب‌ناپذیر بود؛ از اروپا تا آسیا و آمریكا، امنیت‌شان مرهون ازخودگذشتگی و مجاهدت‌های خالصانه ایشان است. او برای استقرار صلح و امنیت پایدار می‌جنگید؛ توان و عقیده او به تنهایی عاملی بازدارنده در برابر زیاده‌خواهی و هژمونی قدرت‌های غربی و رژیم ‌صهیونیستی بود.
البته دشمن در این مرحله نیز اشتباه محاسباتی و راهبردی داشت، زیرا قطعا شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و یارانش، نقطه پایان مقاومت نخواهد بود و همواره یاد سردار دل‌ها در دل آزادیخواهان جهان زنده خواهد ماند. با شهادت سردار سلیمانی، راه مقاومت همچنان مفتوح است. چراكه مقاومت، امروز به یك ایدئولوژی و گفتمان در منطقه تبدیل شده است و چراغ راه این مسیر، مكتب شهید سلیمانی است.
اقدام جنایتكارانه و بزدلانه ترامپ در به شهادت رساندن سردار دل‌ها حاج‌قاسم سلیمانی اقدامی نابخردانه و از سر استیصال و به نوعی جبران شكست‌های آمریكا و اذنابش در منقطه بود و این تصور كه با حذف فیزیكی یك فرد، جریان مقاومت متوقف خواهد شد، یك خطای محاسباتی بود كه ترامپ انجام داد؛ او با این اقدامش هزینه‌های حضور نیروهای آمریكایی در منطقه را بالا برده است.
بنابراین مقابله با حضور نیروهای آمریكایی در منطقه باید تبدیل به یك خواست، روند مداوم و پایدار شود و در این ارتباط كمترین مطالبات مردمی از شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس، خروج آمریكا از منطقه است.
البته شهادت سردار سلیمانی را از یك منظر دیگر هم می‌توان نگریست و آن این‌كه این اتفاق، پاداشی بود برای یك عمر مجاهدت این فرمانده غیور و عارف. سردار سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی سراسر عمر شریف خود را وقف مجاهدت، حراست و پاسداری از امنیت اسلام كرد، این سرباز ولایت و امت و مجاهد فی‌سبیل‌ا... و پاسدار شجاع امنیت ایران و منطقه كه سال‌های متمادی در راه اعتلای كلمه ا... و دفاع از كیان انقلاب و سرزمین‌های اسلامی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته بود، سرانجام یك سال پیش به آرزوی دیرینه‌اش، یعنی فیض عظیم شهادت رسید و دست جنایتكار آمریكای خونخوار باردیگر به خون بزرگمردی از مردان صالح خدا آلوده شد.
استكبار جهانی با ترور دانشمند هسته‌ای و دفاعی دكتر محسن فخری‌زاده و ترور سردار حاج‌قاسم سلیمانی، باردیگر چهره كریه و جنایتكار خود را به جهانیان نشان داد و ماهیت تروریستی خود را به همگان اثبات كرد. اما آنها نمی‌دانستند كه با این كار این دو شخصیت برجسته و ممتاز عرصه‌های ملی و بین‌المللی را به آروزی دیرینه‌شان، یعنی شهادت رساندند.
روح‌شان شاد. راه‌شان پررهرو باد.

 امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح / روزنامه جام جم
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها