jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۶۴۵۲   ۰۲ دی ۱۳۹۹  |  ۱۵:۰۵

روسیه اعلام کرد در اقدامی متقابل، تحریم‌هایی را علیه برخی مقامات اتحادیه اروپا وضع خواهد کرد.

title
 

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، به نقل از پایگاه العربیه، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد تحریم‌های تلافی جویانه‌ای را علیه مقامات اتحادیه اروپا در ارتباط با مسمومیت ادعایی الکسی ناوالنی اعمال خواهد کرد.

وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه با غیر قابل قبول خواندن رویکرد تحریمی بروکسل، اعلام کرد مسکو در اقدامی متقابل برای تحریم اتباع خود از سوی بروکسل در ارتباط با مسمومیت ادعایی مخالف سیاسی دولت، تحریم‌هایی را علیه مقامات اروپایی در نظر دارد.

بنا بر اعلام وزارت خارجه روسیه، مسکو بر اساس اصل اقدام متقابل، فهرست نمایندگان اروپایی که از ورود به قلمرو روسیه منع هستند، را بسط خواهد داد. افرادی که در تشدید اقدامات ضد روسی اتحادیه اروپا نقش داشته، هدف تحریم‌های روسیه خواهند بود.

ساعاتی پیش نیز وزارت خارجه روسیه سفرای کشور‌های فرانسه، آلمان و سوئد را به دلیل تحریم‌های ضد روسی اتحادیه اروپا در ارتباط با پرونده مسمومیت الکسی ناوالنی احضار کرد. اتحادیه اروپا در ماه اکتبر با اعمال تحریم‌های جدید علیه ۶ فرد و یک نهاد روس به دلیل آنچه دست داشتن در مسمومیت رهبر مخالفان روسیه خواند، موافقت کرد. این تحریم‌ها شامل مسدود شدن دارایی‌ها و نیز ممنوعیت سفر به کشور‌های عضو این اتحادیه می‌شود و از چند روز دیگر به طور رسمی قابل اجراست.

شهریور سال جاری الکساندر ناوالنی در یک پرواز داخلی در سیبری بیمار شد و به کما رفت؛ او در همان شرایط با هواپیما به بیمارستانی در برلین منتقل شد. طبق اظهارات پزشکان آلمانی، آزمایش‌ها حاکی از مسمومیت ناوالنی با یک عامل عصبی بود؛ در آن زمان گفته می‌شد این آزمایش‌ها در سه کشور مختلف انجام شده است، از این رو دولت‌های غربی از روسیه خواستند تا در این باره توضیح دهد.

از آن زمان این مسئله مورد مناقشات بسیاری قرار گرفته و روسیه بار‌ها تاکید کرده که اظهارات خصمانه متعددی علیه روسیه در پرونده ناوالنی مطرح شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها