تولیدکنندگان تایوانی در حال آمادگی برای تولید قطعات خودروی الکتریکی اپل با نام «اپل کار» برای سه ماهه دوم سال آینده میلادی هستند.
کد خبر: ۱۲۹۶۰۶۳

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از دیجیاتو، ظاهرا اپل به صورت مخفیانه چندین نمونه اولیه این خودرو را در کالیفرنیا آزمایش کرده. این کمپانی در سال ۲۰۱۷ توانست برای آزمایش ماشین‌های خودران در کالیفرنیا مجوز بگیرد و در همان سال یک SUV لکسوس با تجهیزات LiDAR رویت شد.

در حالی که طبق اعلام بسیاری از منابع اپل کار (Apple Car) در فاصله سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ از راه می‌رسد، در گزارش جدید به مدیر یک سازنده تایوانی مطرح اشاره شده که طبق گفته او، اپل به دنبال معرفی خودروی برقی خود در سپتامبر ۲۰۲۱ است.

اگرچه نمی‌توان بطور کامل چنین گزارشی را رد یا تایید کرد، اما عرضه زودهنگام این خودرو عجیب به نظر می‌رسد چرا که شرکت‌ها با بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند. چندین روز پیش گزارشی به مذاکرات اولیه و مقدماتی میان تامین‌کنندگان قطعات خودروهای الکتریکی و اپل اشاره داشت که نشان می‌دهد این پروژه هنوز در مراحل اولیه قرار دارد. این گزارش به همکاری اپل با TSMC برای تولید تراشه ماشین خودران اشاره داشت.

در سال‌های اخیر گزارش‌های زیادی درباره خودروی الکتریکی اپل منتشر شده که تفاوت‌هایی با یکدیگر داشتند. با این وجود اکثر آن‌ها به توسعه یک خودرو با فناوری‌ها خودران و هوش مصنوعی اشاره می‌کنند.

با توجه به این موضوع که اکثر تولیدکنندگان خودرو چندین ماه پیش از عرضه یک محصول جدید، آن را به نمایش می‌گذارند، شاید در اواخر ۲۰۲۱ اپل تنها خودروی خود را به علاقه‌مندان نشان دهد و خبری از عرضه آن نباشد. در نهایت باید گفت تا به امروز برخی گزارش‌های Economic Daily News به واقعیت پیوسته‌اند، بنابراین شاید دو سال زودتر از انتظار خودروی الکتریکی اپل وارد بازار شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها