jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۸۷۴   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۳

جهش ویروس کرونا و رفتن این ویروس به سمت بیشتر مسری تر شدن اکنون موضوع مورد بحث محققان انگلیسی است.

به گزارش جام جم آنلاین ، این ویروس جهش پیدا کرده و بیم آن می رود بریتانیا منشا پخش گونه مسری تری از کرونا در جهان باشد.

آنچه در ادامه می آید مروری بر مهم ترین اخبار مربوط به کرونا در رسانه های سراسر جهان است:

 

*دو فرد دیگر از کادر درمانی بریتانیا پس از تزریق واکسن کرونای فایزر/بایونتک واکنش های بسیار شدیدی از خود نشان دادند. پیش از این دو فرد دیگر از کادردرمانی نیز با شوک بعد از تزریق روبرو شدند. محققان می گویند افرادی که حساسیت دارند این واکسن را نزنند.

*«زمستان سخت» از لحاظ پاندمی کووید 19 برای نقاط زیادی در دنیا پیش بینی می شود از جمله آمریکا، ژاپن، انگلیس و ایران. شمار مبتلایان روزانه در ژاپن بالاست و ممکن است بدتر هم شود.

* ساکنان شهر پرجمعیت ترین شهر استرالیا یعنی سیدنی به دلیل گسترش پاندمی کرونا در این شهر تا اطلاع بعدی دیگر قادر به سفر بین ایالتی نیستند.

*کنگره ایالات متحده در آستانه توافق بر سر بسته کمک 900 میلیارد دلاری برای مقابله با ویروس کرونا پس از حل اختلافات اساسی است.

*بیش از شش میلیون نفر از بریتانیایی در معرض سخت ترین قوانین قرنطینه ای قرار دارند، به حدی که حتی از خانه های خود هم نمی توانند بیرون بروند.

*هلند تمامی مرزهای هوایی خود را بر روی انگلیس بست. این اتفاق در پی این افتاد که جهش ویروس کرونا در بریتانیا محرز شد، جهشی که گفته می شود 70 درصد مسری تر است.

*CNN از این خبر دادکه توزیع واکسن کرونای دو کمپانی فایزر و مدرنا در آمریکا احتمالا بدون مجوز سازمان و غذا داروی این کشور هم می توانستند توزیع شوند. عضو هیئت مدیره سازمان غذا و دارو این خبر را اعلام کرده است.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

این روزها با شیب کمی شاهد افزایش ابتلا، مراجعه به بیمارستان‌ها و نیز مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در بازه سنی ۵ تا ۱۷سال هستیم. افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا می‌تواند به‌خاطر ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور باشد.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش