jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۸۷۱   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۲۳

راکت فالکون ۹ شرکت فضایی اسپیس ایکس ساعت ۹ صبح به وقت شرق آمریکا از مجموعه پرتاب ۳۹A در مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شد. کلاهک این موشک حدود دو و نیم دقیقه پس از پرتاب جدا شد.

به گزارش جام جم آنلاین و به نقل از ایرنا، قسمت اول موشک فالکون ۹ که قابل استفاده مجدد است، حدود هشت و نیم دقیقه پس از پرتاب در مقر فضایی کیپ کاناورال فرود آمد. این هفتادمین بار است که  قسمت اول راکت فالکون ۹ بازیافت می شود.    

ابتدا قرار بود این ماموریت در ۱۷ دسامبر (۲۷ آذر) انجام شود اما در کمتر از دو دقیقه مانده به پرتاب، به دلیل وجود اندکی فشار بالا در تانک اکسیژن مایع قسمت بالای موشک یاد شده، این ماموریت لغو شد.

اولین پرتاب ماهواره جاسوسی آمریکا به نام NROL-۷۶ توسط  شرکت اسپیس ایکس در ماه مه سال ۲۰۱۷ برای دفتر شناسایی ملی که بخشی از وزارت دفاع آمریکا صورت گرفت است.  بیشتر ماموریت های این چنینی در سال های اخیر توسط «ائتلاف پرتاب و راه‌اندازی» (United Launch Alliance)، انجام شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.