jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۸۰۰   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۲۱

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره اقدام او برای برقراری حکومت نظامی در این کشور به منظور برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را «خبر جعلی» خواند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس، ساعاتی بعد از انتظار خبرها درباره رایزنی رئیس‌جمهور آمریکا با مشاورانش درباره احتمال برقراری حکومت نظامی در این کشور، دونالد ترامپ به این خبر واکنش نشان داد.
 
در حالی که برخی نزدیکان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به او برقراری حکومت نظامی جهت تغییر دادن نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری را پیشنهاد داده‌اند، رسانه‌های آمریکایی بایمداد امروز یکشنبه گزارش دادند که
او در حال بررسی این گزینه است.
 
شبکه «سی‌اِن‌اِن» گزارش داد: «ترامپ در جلسه‌ای با تعدادی از مشاوران و متحدان خود، مسئله اعلام حکومت نظامی برای تغییر نتیجه انتخابات را به بحث گذاشته است».
 
انتشار این خبر واکنش دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را در پی داشت و به فاصله چند ساعت بعد از انتشار این خبر در پیامی توییتری این خبر را تکذیب کرد.
 
ترامپ در پیامی توییتری این خبر را جعلی خواند و رسانه‌های عامل انتشار این خبر را متهم کرد که عامدانه و از روی اطلاع اقدام به انتشار گزارش‌های نادرست کرده‌اند.
 
رئیس‌جمهور آمریکا در توییتر نوشت: «حکومت نظامی=خبر جعلی. این یکی دیگر از انتشار آگاهانه گزارش‌های نادرست است».
 
واکنش سریع ترامپ به گمانه‌زنی درباره رایزنی او با مشاورانش درباره برقراری حکومت نظامی در شرایطی صورت گرفته که پیشتر «مایک فلین» اولین مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دولت او پیشنهاد داده بود که رئیس‌جمهور آمریکا ی‌تواند برای برگرداندن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، حکومت نظامی برقرار کند.
 
رئیس‌جمهور آمریکا به رغم تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری این کشور توسط مجمع گزینندگان (الکترال کالج) و اذعان قانونگذاران ارشد کنگره از قبیل رهبر اکثریت جمهوری‌خواه سنای این کشور، همچنان اصرار دارد که او در انتخابات پیروز شده و دموکرات‌ها دست به تقلب گسترده و سرقت انتخابات زده‌اند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر