jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۶۷۵   ۲۹ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۸:۴۹

وزیر خارجه ایران در گفتگو با شبکه طلوع افغانستان درباره مسائل زیادی از جمله حضور نظامیان آمریکایی در منطقه، رابطه با طالبان، روابط تهران-کابل و لشکر فاطمیون صحبت کرد.

title

به گزارش جام‌جم آنلاین به نقل از مهر، توئیتر «طلوع نیوز» از شبکه‌های خبری افغانستان، بخش‌هایی از گفتگوی ویژه خود را با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران، منتشر کرد.

در این گفتگو، ظریف بار دیگر تاکید کرد که ایران همواره خواستار بیرون رفتن آمریکا از منطقه بوده است.

وزیر خارجه ایران در پاسخ به این سوال که تعریف شما از طالبان چیست، به خبرنگار طلوع نیوز گفت: طبق قوانین ایران، طالبان هنوز از لیست گروه‌های تروریستی خارج نشده است.

وی درباره لشکر فاطمیون نیز گفت: اینها بهترین نیروهایی هستند که اگر دولت افغانستان تمایل داشته باشد؛ می تواند از آنها استفاده کند.

مشروح گفتگوی محمد جواد ظریف با طلوع نیوز ، دوشنبه شب پخش خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها