jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۶۶۷   ۳۰ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۸:۳۶

ویروس کرونا در جهان مرز 76 میلیون نفر را پشت سر گذاشت.

به گزارش جام جم آنلاین، آنچه در ادامه می آید مروری بر آخرین اخبار مربوط به ویروس کرونا در رسانه های سراسر جهان است:

*دیلی میل از این خبر می دهد که پیش از آغاز سال نوی میلادی واکسن آکسفورد به تایید نهایی می رسد. در بریتانیا بیم آن می رود که واکسن فایزر تمام شود و به تمام جمعیت این کشور نرسد. واکسیسناسیون همگانی در این کشور از هفته گذشته آغاز شد.

*در ایتالیا قوانین سختگیرانه محدودکننده کرونایی در تمام طول کریسمس ادامه خواهد داشت. تمامی رستوران ها و بارها تعطیل خواهند بود.

*سازمان غذا و داروی ایالات متحده به واکسن مدرنا نیز چراغ سبز نشان داد. این واکسن بعد از فایزر دومین واکسن کرونایی خواهد بود که در دنیا توزیع می شود. در فاز نخست شش میلیون دوز از واکسن توزیع خواهد شد.

*برنامه ها برای ارسال میلیون ها تست سریع کرونا به خانه های شهروندان بریتانیایی توسط سازمان تنظیم مقررات مسدود می شود چرا که ترس از اینکه آنها به اندازه کافی دقیق نیستند ، وجود دارد.

*رئیس جمهور فرانسه در شرایط پایدار و کنترل شده بیماری کرونا قرار دارد. چند روز پیش اعلام شد که او مبتلا به کرونا است.  

*جری رلف ، سناتور ایالتی ایالات متحده پس از تشخیص کرونا و ابتلا به آن درگذشت.

*واکسن فایزر/بایونتک در سوییس مجوز گرفت و این کشور کوچک اروپایی نیز به زودی واکسیسناسیون خود را آغاز می کند.

*در کالیفرنیا برخی از میلیونرها و مرفه نشینان با پرداخت هزینه های هنگفتی صف دریافت واکسن را شکسته اند و خارج از نوبت واکسن می گیرند.

*چین برای توزیع واکسن کرونا طبقه کارگری را در اولویت قرار می دهد.

*250 هزار نفر دیگر به تعداد قبلی مبتلایان در ایالات متحده آمریکا اضافه شد.

* آنتونی فاوچی ، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری های عفونی گفت ، این بسیار ضروری است که جوامع اقلیت علیه کووید 19 واکسینه شوند. او همچنین گفت که 11 ماه دیگر طول می کشد تا برخی از محدودیت ها در آمریکا برداشته شود.

*هند در نظر دارد 300 میلیون نفر از جمعیت خود را واکسیسناسیون کند، یعنی چیزی معادل کل جمعیت ایالات متحده آمریکا.

*شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور هندوستان از مرز 10 میلیون نفر گذشت.

*سازمان غذا و داروی آمریکا بیانیه داد که دوزهای اضافی در ویال های واکسن فایزر/بایونتک بی خطر هستند و باید از آنها استفاده شود.

*

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

خطر کاهش سن ابتلا به کرونا

این روزها با شیب کمی شاهد افزایش ابتلا، مراجعه به بیمارستان‌ها و نیز مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا در بازه سنی ۵ تا ۱۷سال هستیم. افزایش ابتلا و بستری در بیمارستان‌ها و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا می‌تواند به‌خاطر ویروس جهش‌یافته انگلیسی در کشور باشد.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
از ترس کرونا

یك روان‌شناس در گفت‌وگو با جام‌جم عنوان می‌کند نوعی اختلال اضطراب فراگیر طی بحران كرونا بسیاری را درگیر كرده است و همچنان ادامه دارد

از ترس کرونا

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش