jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۵۳۶۵   ۲۸ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۵۲

آمارهای اعلامی از ایالت‌های مختلف آمریکا نشان می‌دهد که شمار جان‌‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور طی بیست‌وچهار ساعت گذشته شاهد افزایش بیش از سه هزار نفری است.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، در حالی که دو نامزد انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا با گذشت یک ماه از برگزاری انتخابات هنوز مشغول جنگ بر سر قدرت هستند، شمار تلفات روزانه بر اثر ابتلا به ویروس «کووید۱۹» در این کشور به شکل تصاعدی رو به افزایش است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۳,۲۷۷ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که این رقم بیشترین مقدار خود از زمان شیوع این بیماری در این کشور است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۲۳۰,۹۸۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده که نسبت به روز قبل کاهش بیست هزار نفری داشته است.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ در آمریکا به ۱۷,۶۲۶,۷۷۰ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۳۱۷,۹۲۸ تن افزایش یافت.

شبکه «سی‌ان‌ان» چند روز پیش گزارش داده بود رقم دویست‌وپنجاه هزار قربانی کرونا آنهم طی فقط ۱۰ ماه در ایالات متحده، از تعداد فوتی‌های سالانه در این کشور بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) بیشتر است.

این در حالی است که طبق ایمیل‌های افشا شده، یکی از مقامات ارشد منصوب ترامپ از مسئولان بهداشت و درمان این کشور خواسته بود رویکرد ایمنی جمعی را در مقابله با کرونا به کار ببندند و اجازه دهند میلیون‌ها آمریکایی به این ویروس مبتلا شوند.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که بامداد جمعه تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند از ۷۵ میلیون نفر عبور کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر